Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da etkili yağış! Cami ve iş yerlerini su bastı

Sel afetinin izlerinin silinmeye çalışıldığı Kastamonu’da akşam saatlerinde sağanak yağış yeniden etkili oldu. Yağış nedeniyle İnebolu ilçesinde cami ve bazı iş yerlerini su bastı.

Kastamonu'da 11 Ağustos’ta etkili olan şiddetli yağmur sonrasında meydana gelen sel Abana, Azdavay, Çatalzeytin, Pınarbaşı, Bozkurt, Cide, İnebolu ve Küre ilçelerinde büyük yıkıma neden olmuştu. Yağış sonrası meydana gelen sel sebebiyle onlarca araç sürüklendi, onlarca iş yeri ve ev sular altında kalmıştı.

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da etkili yağış! Cami ve iş yerlerini su bastı

Kastamonu, selin izlerini silmeye çalışırken akşam saatlerinde özellikle İnebolu ilçesinde şiddetli sağanak yağış etkisini gösterdi. Zaman zaman şiddetini arttıran sağanak yağış nedeniyle İnebolu ilçe merkezinde cami ile bazı iş yerlerini su bastı. Yatsı namazı vaktinde yaşanan sel nedeniyle görevliler, camiden suları tahliye etmeye çalıştı. Sağanak yağış İnebolu’da halen etkisini sürdürüyor.

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da etkili yağış! Cami ve iş yerlerini su bastı - Resim : 2

Öte yandan Meteoroloji Kastamonu İl Müdürlüğünün verilerine göre, ilk ölçümlerde İnebolu’da metrekareye 57 kilogram, Çatalzeytin’e 13 kilogram Bozkurt’a 8 kilogram ve Abana’ya 2 kilogram yağış düştüğü belirtildi.

İHA

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da etkili yağış! Cami ve iş yerlerini su bastı ile ilgili etiketler Kastamonu Sağanak Yağış İnebolu

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.