Sel felaketi sonrası çamura dönüşen Balıklıgöl temizlenmeye başlandı!

Şanlıurfa'da başlayan sağanak yağış nedeniyle kentte sel felaketi meydana geldi. Caddeler, sokaklar, evler ve işyerleri sular altında kaldı. Tarihi Balıklıgöl, sel nedeniyle çamur rengine dönüştü. Vatandaşlar ise dünyanın ilk ve tek doğal akvaryumu olan Balıklıgöl'ü arındırmaya başladı.

Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketi sonrası vatandaşlar zor anlar yaşadı, çoğu cadde ve altgeçitler sular altında kaldı. Can kaybının da yaşandığı bu doğal afetin durulmasıyla beraber suların tahribat ettiği yerler onarılmaya başlandı. Sel felaketinden etkilenen yerlerden biri olan dünyanın ilk ve tek doğal akvaryumu olan Balıkgöl'dü. Sel felaketi nedeniyle çamur rengine dönüşen Balıkgöl'ü vatandaşlar temizlemeye başladı.

Sel felaketi sonrası çamura dönüşen Balıklıgöl temizlenmeye başlandı!

TARİHİ BALIKLIGÖL'DE BALIKLARA OKSİJEN VERİYORLAR

Selin vurduğu Balıklıgöl'de su çamur rengine dönüştü. Yaşanan olumsuzluklar sonrası Balıklıgöl'ü eski berraklığına kavuşması için çalışmalar yapılarak balıklara oksijen verilmeye başlandı. Vatandaşlar ise Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl'e gelerek sağanak yağışın ardından balıkların durumunu gözlemleyerek yetkililer tarafından yapılan temizlik ve oksijen ihtiyaçlarının karşılanmasından memnun olduklarını ifade etti.

Sel felaketi sonrası çamura dönüşen Balıklıgöl temizlenmeye başlandı! ile ilgili etiketler Şanlıurfa