Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın kabrine memleket toprağı

Şırnak'taki helikopter kazasında şehit düşen Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın memleketinden getirilen toprak kabrine koyuldu.

Aydın'ın köylüsü ve arkadaşı Saffet Gümüş, Tokat'ın Başçiftlik ilçesinden getirilen toprağı şehit Aydın'ın kabrine bıraktı.

Gümüş, şehit Aydın ile ilkokulda birlikte eğitim gördüklerini belirterek "Paşamızla ortaokula kadar beraber okuduk. Paşamız iyi niyetli, vatansever ve çalışkan bir arkadaşımızdı." dedi.

Aydın'ın şehit düşmesi nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Gümüş, arkadaşının kabrine memleket toprağı serpmek için İstanbul'dan Ankara'ya geldiğini söyledi.

Gümüş, İstanbul'da Şehitler Tepesi'nde şehitler için nöbet tuttuklarını ifade ederek "Şehitlerimizi unutturmamak için şehitlerimizin olduğu her noktaya gidiyoruz." diye konuştu.

Şehit Tümgeneral Aydın için de memleketinden getirilen toprağı Cebeci Şehitliği'ndeki kabrine serpen Gümüş ve beraberindekiler, şehitler için dua etti ve iki saat saygı nöbeti tuttu.

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın kabrine memleket toprağı ile ilgili etiketler Helikopter kazası Şırnak aydoğan aydın
GÜNÜN VİDEOSU

Çin'de baharatlı taştan sonra şimdi de 'Izgara buz' satılmaya başlandı

Konu tuhaf yiyecek trendleri olduğunda "dibe vurmuşuz" gibi görünüyor: Çinli bir sokak satıcısı, internette viral hale gelen bir videoda görüldüğü gibi, ızgarada buz küpleri pişirirken karşımıza çıkıyor.