Sedef Kabaş'a 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturma açıldı

Tele1'de canlı yayına katılan gazeteci Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." demişti. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun inceleme kararı aldığı gazeteci Sedef Kabaş hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Tele1 canlı yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik söylediği sözler nedeniyle gazeteci Sedef Kabaş hakkında, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma başlatıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat yazılarak, ilgili yayın kaydının temini ve incelenip tutanak tanzim edilmesi, şüphelinin kimlik ve adres bilgilerinin tespiti ile savunmasının alınması istendi.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Sedef Kabaş, Tele1'de katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmiş, "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Sedef Kabaş'a 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturma açıldı ile ilgili etiketler soruşturma Sedef Kabaş cumhurbaşkanına hakaret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...