İşte Peker ile 'Pelikan' arasında bağlantıyı kuran isim...

Sedat Peker yayınladığı 3. videoda "Pelikan" grubunun yanına bir arabulucu gönderdiğini belirterek, "Bizim cenah seni sever", "Tolga Ağar'a laf edersen Tayyip Bey'e laf demiş gibi olursun!" şeklinde mesajlar iletildiğini söylemişti... Peker o temasta, "Bu organizasyonu Hakan Fidan ile mi yapıyorsun?" gibi imalar yapıldığını da aktarmıştı. O görüşmeyi yapan isim ortaya çıktı....

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Kendisini "gazeteci" olarak tanıtan, Twitter paylaşımları ve Youtube'da yaptığı yayınlar ile belli bir kitleye hitap eden Fatih Tezcan ilginç itiraflarda bulundu.

Son olarak dün Twitter'da, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın da aralarında bulunduğu sanıklar hakkındaki beraat kararlarını bozan İstinaf Mahkemesi heyeti hakimlerine ilişkin paylaşım yapan Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Tezcan'a, 'Kamu görevlilerinin ismini açıklama ve yayınlama' ve 'Yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs' suçlamaları yöneltildi.

SEDAT PEKER - 'PELİKAN' HATTI

Fatih Tezcan kısa süre önce yayınladığı "İşin iç yüzü ne?" başlığının taşıyan Youtube videosu ile tekrar sahneye çıktı.

Sedat Peker'in yayınladığı videolarla ilgili açıklamalar yapan Tezcan, dikkat çeken itiraflarda bulunarak "Pelikan" adı ile anılan grup ile Sedat Peker arasında nasıl arabuluculuk yaptığını anlattı.

İşte Peker ile 'Pelikan' arasında bağlantıyı kuran isim...

"Pelikan" diye adlandırılan grubunun yöneticilerinden olduğu belirtilen Süheyb Öğüt'ü aradığını, daha sonra aldığı bilgileri Sedat Peker'e aktardığını dile getiren Tezcan şöyle konuştu;


"Sedat Peker ne diyordu, iki isim sayıyordu; Mehmet Ağar ve Pelikan. Ben kendisine dedim ki, bu konunun Pelikan'la alakası yok. 'Pelikan'la evime baskın düzenlendi videolar çekildi dediğinde', ben dedim ki, konunun Pelikan'la alakası yok."

Bunun üzerine Sedat Peker'in ısrarla "Fatih sen bilmiyorsun Pelikan'la alakası var" görüşünü savunduğunu belirten Tezcan şu ifadeleri kullandı;

"Bekle, dedim ben Berat Albayrak'a sorduracağım bu konuyu. Ben bu konuyu Berat Albayrak'a sordurdum. Berat Albayrak cephesinden gelen cevap; 'Sedat Peker ile bizim bir durumumuz yok. Nereden çıktı, bizim ismimiz!' Ben bunu söylediğimde hâlâ Berat, hâlâ Berat, Allah Allah!

Pelikan'la durumun yakından uzaktan alakası yok. Drone'un uçtuğu saat sabahın 5'i deniyor, o sırada Serhat Albayrak 40'ıncı uykusunda. Ben konuya vakıf oldum Serhat Albayrak, 'Ne alakam var benim Sedat Peker'in villasının aranmasıyla' diyor."

SEDAT PEKER'İN İŞARET ETTİĞİ "GAZETECİ" FATİH TEZCAN!

Sedat Peker'in yayınladığı bazı videolarda kendisinden bahsettiğini de sözlerine ekleyen Fatih Tezcan bu durumu, "Sedat Peker'i aradığımda yalnız şurada bir çekince var... Bunu da kendisi söyledi, bir veya ikinci video, unuttum onu 17. veya 18. dakika(*) ; 'Gazeteci arkadaş beni aradı' dedi, 'Konuyla alakası yok, aracılık'... Tam aracılık değil ama aracılık olsun..." sözleriyle anlattı.

Ayrıca "İlk defa açıklıyorum" diyerek Süheyb Öğüt ile yaptığı görüşmenin detayları hakkında bilgiler de veren Tezcan şunları kaydetti;"Süheyb'e benim tersim ters, düzüm düzdür. Ben sana her yerde referans oluyorum ama bak Sedat Peker ısrarla 'Pelikan' diyor, size Sedat Peker'den bir tehdit geldiyse, Sedat Peker'e bir yerden gıcık kaptıysanız bunu benimle paylaş. Sakın beni ters köşeye yatırma! Bileyim. Bana ne oğlum, ne yapıyorsanız yapın, ama sen bunu söyle...

Süheyb Öğüt 'ün bana söylediği; 'Bizim hiçbir şekilde kendisiyle öyle bir şeyimiz yok. Zaten ben evliyim, benim karım var, benim evime öyle girilmesine (çocuklar, kadınlar hassasiyeti) izin verir miyim? Herhangi birisinin evine?.. Sen benden böyle bir şey bekler misin Fatih Tezcan?' 

Telefonu kapatıyoruz... Sedat Peker'e söylüyorum ben bu durumu. Mevzu bu, senin için deniyor ki; Sedat Peker'in ağzına 'Pelikan' diye kelimeyi koyan Taha Ün."

(*) Editörün Notu: Fatih Tezcan'ın bahsettiği konuşma, Sedat Peker'in yayınladığı 3'üncü videoda 16:26'ncı dakikadan itibaren yer alıyor. Peker konuşmasının bu kısmında, 'Süheyb Öğüt'ün bir gazeteciyi aracı olarak yanına gönderdiğinden' bahsediyor. Söz konusu videoyu haberimizde de okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İşte Peker ile 'Pelikan' arasında bağlantıyı kuran isim... ile ilgili etiketler Sedat Peker video Fatih Tezcan Pelikan Süheyb Öğüt

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.