Seda Akgül kimdir? Seda Akgül Söylemezsem Olmaz’dan neden ayrıldı?

Seda Akgül kimdir? Söylemezsem Olmaz programı sunucusu Seda Akgül programdan ayrıldığını açıklandı. Seda Akgül neden ayrıldı sorusuna televizyon izleyicileri yanıt aramaya başladı. Seda Akgül, programın yayınlarına ara vermemesini eleştirdi. Akgül, “Ben bir ay önce bu kadar ciddi düşünmemiştim. Keşke zaruri olmaya programlar ara verebilse.” diye konuştu. Peki, Seda Akgül kimdir, kaç yaşında, nereli? Seda Akgül Söylemezsem olmaz'dan neden ayrıldı? Detaylar haberimizde...

Seda Akgül kimdir? Seda Akgül Söylemezsem Olmaz’dan neden ayrıldı? Seda Akgül, hafta içi her gün yayınlanan Söylemezsem Olmaz programından ayrıldığını açıkladı. İrem Derici ve Ebru Polat hakkındaki sert sözleriyle kısa sürede gündem olan Seda Akgül, virüs nedeniyle programın yeni bölümlerine ara vermemesini eleştirdi. Akgül, Instagram hesabından programdan ayrıldığını duyurdu. Peki, Seda Akgül kimdir? Söylemezsem olmaz'dan neden ayrıldı? İşte yanıtı...

SEDA AKGÜL NEDEN AYRILDI?

Akgül son olarak da eklem ağrıları sebebiyle hastanelik olmuş ve kolunda iğneyle hastaneden kaçarak yayına gelmesiyle dikkat çekmişti. Sosyal medya hesabından 'basın açıklaması' başlığı altında bir video paylaşan Akgül, istifa ettiğini söyledi.

Akgül açıklamasında şunları söyledi: "Ben zor şartlar altında görev yapıyordum; Çeşme'ye yerleşmiştim. Anne ve babam yaşlı onlara bakmam gerekiyor ve tekrar işe dönüyordum. Ancak bu hafta sokağa çıkma yasağına takıldık. Şu anda bu işin ciddiyeti bu kadar önemliyken maalesef programımız kısacık bir ara vermezken ben öncelikle ailemin sağlığını riske atmak istemiyorum çünkü gidip geliyorum... İkincisi de gerçekten sevgi ve meslek arasında düşünürsek; mesleğimi de seviyorum ama 22 yıldır yalnız yaşıyorum. Ama bu günler sevginin, aile olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. 2 gün önce de ben serum almıştım çünkü apart otelde kalıyorum beslenmeme de dikkat edemiyorum. Sizlerden özür diliyorum. Ben bir ay önce bu kadar ciddi düşünmemiştim. Keşke zaruri olmaya programlar ara verebilse..."

SEDA AKGÜL KİMDİR?

Seda Akgül 17 Haziran 1971'de Ankara'da doğmuştur. Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington'da staj görmüştür.

Seda Akgül'ün yorumu İrem Derici'yi çileden çıkardı! 'Tekil cinsel ...

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8'de görev almıştır. Avrupa Birliği'ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi'nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir.

TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV'ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014'te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D'ye geçmiştir. 2016 yılında Avram Habib ile evlendi. 2016 Temmuz'da boşandı. Kanal D ekranlarında Kısmetse Olur isimli reality show programını sunmuştur. Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi isimli iki adet çok satan kitabın yazarıdır.

 

Seda Akgül kimdir? Seda Akgül Söylemezsem Olmaz’dan neden ayrıldı? ile ilgili etiketler Söylemezsem Olmaz Seda Akgül İrem Derici seda akgül kimdir seda akgül neden ayrıldı seda akgül kaç yaşında seda akgül programdan neden ayrıldı