Savunma sanayisi zirvesi radikal sol örgütlerin müdahalesiyle ertelendi

Savunma sanayisi firmalarının temsilcileri ile öğrencilerin buluşacağı 2. ODTÜ Savunma Sanayii Zirvesi, radikal örgütlerin saldırısı sebebiyle ileri tarihe ertelendi.

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneğinin (SASAD) desteğiyle düzenlenen etkinlik öncesi, öğrencilerden oluşan radikal sol örgütler ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi önünde toplandı.

Örgütlerin etkinliğin yapılacağı alana girerek stantlara zarar vermesi üzerine bazı firmalar stantlarını topladı.

Gerginlik nedeniyle güvenlik önlemi alınırken bir grup öğrencinin bekleyişi sürüyor.

ODTÜ Rektörlüğü etkinliğinin ertelendiğini duyurdu.

Rektörlükten yapılan açıklamada, "Üniversitemiz resmi topluluklarından Savunma Sanayi Topluluğu tarafından 5 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek etkinlik için üniversitemizin ilgili birimi tarafından onay verilmiş olmasına rağmen etkinliğin yapılmaması amacıyla resmi olmayan bazı grup ve topluluklar, Kültür ve Kongre Merkezi (KKM) önünde sabahın erken saatlerinden itibaren toplanmaya başlamışlardır. Üniversitemizde istenmeyen olayların çıkmasının önlenmesi amacıyla ilgili etkinlik ertelenmiştir." ifadelerine yer verildi.

 TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, METEKSAN ve TÜBİTAK SAGE gibi sektörün önde gelen firmalarından konuşmacıların yer alacağı etkinliğe toplamda 20 firma katılım sağlayacaktı. ODTÜ'lü öğrenciler gelecekte çalışmak istediği firmalarla bir araya gelecekti.

Savunma sanayisi zirvesi radikal sol örgütlerin müdahalesiyle ertelendi ile ilgili etiketler ODTÜ
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...