Savcı Sayan: Ankapark'ın işletmesine talibiz

Ankapark'ın maliyetinden şikayet eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş' Savcı Sayan'dan teklif geldi. Sayan, ", “3 yıl önce Ankapark’ı teslim alırken neden video eşliğinde almadınız? Nelerin eksik, nelerin fazla olduğunu kamuoyu ile paylaşmadınız? Orada büyük bir yatırım çürüyor. En azından o yatırımı bize verin, biz getirelim kuralım" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankapark'ın maliyetinden şikayet ettiğini belirten Başkan Sayan, “3 yıl önce Ankapark’ı teslim alırken neden video eşliğinde almadınız? Nelerin eksik, nelerin fazla olduğunu kamuoyu ile paylaşmadınız? Orada büyük bir yatırım çürüyor. En azından o yatırımı bize verin, biz getirelim kuralım. Doğunun ve güneydoğunun da faydalanacağı, doğunun Disneyland’ı olacağı park kuralım. Çevre Bakanlığımızın da desteği ile biz bu işe talibiz. ‘Cumhurbaşkanı adayı olacağım’ diye algı yaparak, para harcayıp o işlerle uğraşacağına orada vatandaşların faydalanabileceği ve hatta belki de bütün dünyanın gelip göreceği Ankapark’ı faaliyete geçirmiyorsun ama Ankapark’ın maliyeti yüksek deyip, bu miktarın çokta üstündeki paraları aylık olarak sadece algı için harcıyorsun” dedi.

“YA KENDİNİZ İŞLETİN YA DA VERİN BİZ TAŞIYALIM" 

"Devletin bu kadar büyük varlığı çürümesin" diyen Sayan, “Sadece cumhurbaşkanı olacağım diye harcadığınız paranın yüzde 10’nunu Ankapark’a harcamış olsaydınız bugün park faaliyete geçmiş olacaktı. Batılı devletlere karşı da olsa doğuda böyle bir parkın olması ülkemizin imajı açısından da son derece önemlidir. Bu konuda destek bekliyoruz. Hep birlikte Ankapark’ı Ağrı’ya taşıyalım. Hiç olmazsa 3 yıl boyunca sadece algılara para harcayan büyükşehir belediye başkanının da belki yüzü kızarır” dedi.

Savcı Sayan: Ankapark'ın işletmesine talibiz ile ilgili etiketler Ankapark Savcı Sayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş