Sarp Sınır Kapısı'na giden yol ulaşıma kapandı! Karadeniz Sahil Yolu dev dalgalara teslim!

Artvin Hopa-Kemalpaşa arasındaki Karadeniz Sahil Yolu dev dalgaların hışımına uğradı. Dalgaların yola sürüklediği ağaç dalları ve taşlar yolu kapattı. Dev dalgalar hayatı olumsuz etkilerken Sarp Sınır Kapısı'na giden yol da ulaşıma kapandı.

Artvin'de etkisini sürdüren şiddetli fırtına ve dalgalar Hopa-Kemalpaşa arasındaki Karadeniz Sahil Yolu'na zarar verdi. Dalgaların yola getirdiği taşlar ve ağaç parçaları nedeniyle Sarp Sınır Kapısı'na giden yol ulaşıma kapandı.

TAŞKINLAR OLDU


Edinilen bilgiye göre dün gece başlayan şiddetli yağış ve fırtına Artvin’in Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde taşkınlara neden oldu.

KAYA VE TOPRAK PARÇALARI YOLA DÜŞTÜ


Karadeniz Sahil Yolu’nun Hopa ile Kemalpaşa arasında dev dalgalar oluştu. Taşan dalgalar karayolunu göle çevirdi. Aynı zamanda heyelanlar meydana geldi. Bazı bölgelerde yamaçtan kopan kaya ve toprak parçaları karayoluna düştü.

YOL ARAÇ TRAFİĞİNE KAPANDI


Yol araç trafiğine kapatıldı, bölgeye ekipler sevk edildi. Uzun araç kuyrukları oluştu. Sarp-Hopa karayolu güzergahı araç trafiğine kapatıldı. Bazı araçlar dalgalar nedeniyle hasar gördü, tırlar şiddetli rüzgarda devrildi. Balıkçı barınakları zarar görürken, bazı iş yerlerini su bastı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Karayolları ve Belediye ekiplerine ait iş makineleri eşliğinde bölgede bulunan yolu açmak için çalışma başlatıldı. Yaklaşık 2 saat ulaşıma kapalı olan yolda ekiplerin çalışması devam ederken oluşan araç kuyrukları nedeniyle Hopa-Sarp yönü çift taraflı ulaşıma açıldı.

Bölge esnaflarından Şenol Yılmaz, yaptığı açıklamada ”Denizin kabarması nedeniyle yolumuz 5 saattir kapalı. Denizin dalgaları ve yamaçtan heyelanların gelmesiyle yolumuz kapandı” dedi.

DALGALAR YOLA VURDU

Kemalpaşa Minibüsçüler Durak Başkanı Osman Lokumcu ise "Denizin büyümesi nedeniyle yol tek şerit olarak trafiğe kapalı. Dalgalar yola vurdu. Uzun araç kuyrukları oluştu” ifadelerini kullandı.

Ardahan-Artvin Karayolu ağır tonajlı araçların geçişine kapatıldı


Ardahan’da etkili olan kar yağışı ve tipi dolayısıyla Ardahan-Artvin Karayolu ağır tonajlı araçların geçişine kapatıldı. Ardahan’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı gün içinde etkisini artırınca ulaşımda aksamalara neden oldu.

Sahara Geçidi ağır tonajlı araçların geçişine kapatıldı

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kenti Karadeniz'e bağlayan Ardahan-Artvin kara yolunu kullanacak ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmediği bildirildi. Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Gürcistan sınırındaki Türkgözü Gümrük Kapısı'na geçiş sağlayan Türkgözü-Posof-Damal Karayolu'nda ise zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor. Ekipler, yoğun kar nedeniyle sürücülerin tedbirli olmalarını istedi.

 

 

Sarp Sınır Kapısı'na giden yol ulaşıma kapandı! Karadeniz Sahil Yolu dev dalgalara teslim! ile ilgili etiketler Fırtına Karadeniz sınır kapısı
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Milli Basketbol takımının maçını izledi! Zafer sonrası sevinci kamerada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Valiliği ziyaretinde A Milli Basketbol Takımının İzlanda’ya karşı 76-75’lik skorla galip geldiği maçı izledi. Son saniye basketiyle gelen zafer sonrası sevinci kameralara yansıyan Erdoğan “Haftada 2 veya 3 gün basketbol oynuyoruz arkadaşlarla…” dedi.