Samsun'da 110 yıl hapsi istenen sapık öğretmenden skandal savunma: Sevgimi gösterdim, bana komplo kurdular!

Samsun'da 5 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen Yüksel Özkan için 110 yıl hapis cezası isteniyor. Öğrencilerine "Öğretmen sevgisi ister misin? Beni dudağımdan öper misin?" gibi sorular yönelttiği öğrenilen öğretmenin ilk ifadesi ortaya çıktı. Sapık öğretmen "Ben sevgimi gösterdim. Çocukların üzerinde çok durduğum için bana komplo kurdular" dedi.

İlkadım ilçesindeki Kazım Orbay İlkokulu'na geçen yıl atanan sınıf öğretmeni Yüksel Özkan, bazı öğrencilerine yönelik cinsel saldırı iddiasıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerince 14 Aralık 2021'de gözaltına alındı.

VELİLER OKUL ÖNÜNDE TOPLANIP, TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Olayın ardından okul önünde toplanan veliler, duruma tepki gösterdi. Özkan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sınıf öğretmeni Yüksel Özkan'ın daha önce de taciz iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezası aldığı ve Yargıtay'a itirazı nedeniyle hukuki sürecin devam ettiği ortaya çıktı.

 

110 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Özkan hakkında 5 çocuk için ayrı ayrı ‘çocuğun cinsel istismarı’ iddiasıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Mağdur çocuklar ile aileleri, tanık ve bilgi sahibi kişilerin ifadelerinin yer aldığı iddianamede, Özkan hakkında toplam 110 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

 

"ÖĞRETMEN SEVGİSİ İSTER MİSİN?"

Mağdur öğrencilerin ifadeleri de ortaya çıktı. İddialara göre tacizci öğretmen, öğrencilerini sınıftan çıkarıp bir çocukla karşı karşıya kaldı ve 'Beni dudağımdan öper misin?' dedi.

İddianamede yer alan mağdur öğrencilerden birinin verdiği ifadede, “Yüksel Özkan bana, 'Öğretmen sevgisi ister misin?' dedi. Ben de, 'İsterim' deyince bana sıkıca sarıldı. Alnımdan ve başımdan öptü” ifadesine yer verildi.

 

"BENİ DUDAĞIMDAN ÖPER MİSİN?"

Bir başka öğrencinin ifadesinde ise, "Yüksel Özkan diğer öğrencileri sırayla sınıftan dışarı çıkararak bana, 'Beni dudağımdan öper misin?' dedi. Ben de kabul etmeyince, 'Tamam çık dışarı' dedi. Sonrasında da hiçbir şey olmamış gibi yanımıza geldi’’ dediği yer aldı.

"ÇOCUKLARIN ÜZERLERİNDE ÇOK DURDUĞUM İÇİN BANA KOMPLO KURDULAR"

Hakkında 110 yıl hapis cezası istenen tutuklu sanık Yüksel Özkan, yargılandığı davada ilk kez hakim karşına çıktı.

Duruşmadaki savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirten Özkan, "Çocukları yanıma çağırıyorum. Onları çok seviyorum ve onlarla ilgileniyorum. Ben çocuklara sevgimi gösterdim. Bana geldiklerinde hepsi okuma yazma bilmiyordu. Üzerlerinde çok durduğum için zorladığım için bunlar komplo, uyduruyorlar. Hakkımda yapılan iddiaları kabul etmiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, Özkan'ın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

Samsun'da 110 yıl hapsi istenen sapık öğretmenden skandal savunma: Sevgimi gösterdim, bana komplo kurdular! ile ilgili etiketler Öğretmen Öğrenci ifade sapık Yüksel Özkan
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.