Said Ercan: Hayatımıza 'siber pandemi' kavramı girdi!

SuperHaber YouTube Koordinatörü Barış Özkan’ın bu haftaki konuğu Teknoloji Felsefecisi ve Yazar Said Ercan, global uygulamaların çöküşünü ve siber güvenliği değerlendirdi. Ercan "Hayatımıza 'siber pandemi' kavramı girdi. Dünyada kaostan beslenen, dijital anlamda yönlendirmek isteyen bir akıl var!" dedi.

SuperHaber YouTube kanalında "Haberin Olsun" programında sosyal medyadaki tarihi çöküş ele alındı.

SuperHaber YouTube Koordinatörü Barış Özkan’ın bu haftaki konuğu Teknoloji Felsefecisi ve Yazar Said Ercan şöyle dedi: 

Dün gece hayatımıza yeni bir kavram daha girdi: Siber pandemi. Siber pandemi artık dijital dünyada yaşanmaya başlayacak. Bundan sonra insanlar birçok alanda birçok sorunlar görecek çünkü dünyada kaostan beslenen, dijital anlamda yönlendirmek isteyen bir akıl var. Eskiden beri vardı, hala var.

Türkiye bu konularda hazırlıklı birkaç ülkeden bir tanesi. Türkiye'nin bir siber ordusu var. Çıkıp kendilerini anlatmazlar belki ama görevlerini yaparlar.

Said Ercan: Hayatımıza 'siber pandemi' kavramı girdi! ile ilgili etiketler YouTube superhaber.tv Barış Özkan Said Ercan

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Evlat nöbetinde bir buluşma daha! Annenin oğluna ilk sorusu duygulandırdı: Aç mısın?

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere eylemin 996'ncı gününde katılan Mardinli Akdaş çifti, terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan oğullarına kavuştu. Anne Gülperi Akdaş, oğluna sarılıp "Aç mısın?" diye sorması duygulandırdı.