Sahte peygamberin evinden tomar tomar para çıktı!

Kocaeli’de vatandaşların dini duygularını kullanarak sadaka adı altında ev, arsa ve paralarını aldığı iddiası ile gözaltına alınan ‘Rafet Efendi’ kod adlı çete üyeleri adliyeye sevk edildi. Sahte peygamberin evin çok miktarda para ele geçirilirken 'Rafet Efendi'nin yüz görümlüğü olarak 500 lira aldığı belirlendi.

Kocaeli’de kendisini ‘Evliya’, ‘Mümin’ olarak tanıtıp Allah ile direkt görüştüğünü iddia ederek vatandaşlardan sadaka adı altında para, arsa, araba, ziynet eşyası aldığı belirlenen ‘Rafet Efendi’ kod adı ile tanınan Ş.Ö. ve çete üyelerinin yakalanması için Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Kocaeli Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri araştırma ve teknik takip sonrasında Ş.Ö. ve çete üyelerinin yakalanması için 8 Eylül Salı günü operasyon düzenledi.

Sahte peygamberin evinden tomar tomar para çıktı!

EVİNDE ÇOK MİKTARDA PARA ELE GEÇİRİLDİ

Gerçekleştirilen operasyonda çete lideri Ş.Ö. ve R.M., Y.D., Y.S., E.Ş., A.Y., E.Ş., T.B.S., Y.Y., S.S., M.Y., M.Ö., B.Ş., M.G. ve B.Ş. olmak üzere toplam 15 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Şahısların evlerinde yapılan aramalarda çok miktarda para ve doküman ele geçirildi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şahısların sorgularının devam ettiği öğrenildi.

Sahte peygamberin evinden tomar tomar para çıktı! - Resim : 2

ZİYARETÇİLERİNDEN YÜZ GÖRÜMLÜĞÜ OLARAK 500 TL ALIYORDU

Şahısların emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edileceği öğrenilirken, Ş.Ö. isimli şahısın kendisi ile görüşmek isteyen mağdurlardan ‘yüz görümü’ adı altında 500 TL para aldığı ve vatandaşlara ev, araba, yazlık ve ziynet eşyaları gibi mallarını da karşılığında cennet vaat ettiği iddia edildi.

Sahte peygamberin evinden tomar tomar para çıktı! - Resim : 3

Ayrıca Ş.Ö.’nün cennet vaat ettiği mağdurlara namaz kılmalarına gerek olmadığını söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslardan 6’sı yapılan işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Çete lideri Ş.Ö.’nün de arasında olduğu 9 şüpheli ise sabah saatlerinde Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

Adliyeye getirilen Ş.Ö., basın mensuplarının sorularını ise yanıtsız bıraktı.

Sahte peygamberin evinden tomar tomar para çıktı! ile ilgili etiketler Kocaeli polis para sahte peygamber rafet efendi yüz görümlüğü
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.