Sahte aşı kartı operasyonunda yeni gelişme: İki hemşirenin ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'da bir özel hastanede sahte aşı kartı hazırlandığı iddiasıyla başlatılan operasyonda tutuklanan 2 hemşirenin ifadeleri ortaya çıktı. Hemşireler usulsüzlük yapmadıklarını savunarak "Biz usulsüzlük yapmadık ama yapıldığını biliyorduk. Sistemler incelensin" dedi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekipleri aylar süren teknik takibin ardından sahte aşı kartının düzenleyenlere operasyon düzenlemişti. Özel bir hastane çalışan 3 Hemşire ve organizasyonda yer alan 3 kişi olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan hemşireler nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklanmış, diğer üç zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

HEMŞİRELERİN İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

"Sahte Aşı Kartı" operasyonunda tutuklanan 2 hemşirenin ifadesi ortaya çıktı. CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever detayları canlı yayında anlattı...

Başhemşirenin sekreteriydi ve 20 yaşındaydı. 20 yaşında bir kişinin hapiste olmaması gerektiğini söyleyerek sözlerine başladı. "Soruşturma başladığı gün hastaneden ilk ifadeyi veren görevli başhemşireyi aradı. Başhemşirenin haberi vardı. Aslında o gün hepimize bir soruşturma başlatıldığını öğrenmiş olduk. Poliklinik sorumlusu kendisi ve eşini aşı olmuş gibi form doldurdu. Poliklinik sorumlusu ve eşi o tarihte izinliydi. Geçmişe dönük aşı formları doldurup altını imzaladılar.

Sadece kendileri için değil iki farklı kişi için de aynı işlemi yaptılar. Yabancı uyruklu bir kişiye 100 dolar karşılığında aşı yaptığını ve bu parayı da sosyal medya hesabından arkadaşlarıma gönderdiğini söyledi.

 

Sahte aşı kartı operasyonunda yeni gelişme: İki hemşirenin ifadesi ortaya çıktı ile ilgili etiketler İstanbul Operasyon hemşire ifade sahte aşı kartı
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...