Akıl almaz yöntem! Sahte altınla dolandırıcılığa 3 tutuklama

İzmir'de yapılan operasyonda, sahte altınla dolandırıcılık yaptığı öne sürülen 3 kişi polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı.

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan bir vatandaş, polis merkezine yaptığı şikayette, kendisiyle irtibata geçen O.Ö., M.B. ve E.T.'nin “İnşaat kazısında altın bulduk, bunları sana verelim sende kazan” diyerek, ederinin altında bir fiyatla sattığını, ancak kontrol ettirdiğinde altınların sahte olduğunun anlaşıldığını söyledi.

Şikayet üzerine İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 17 Mayıs'ta gerçekleşen 215 bin TL'lik dolandırıcılık olayı ile ilgili çalışma başlattı. Yapılan araştırmada şüpheliler O.Ö., M.B. ve E.T. polis ekiplerince 11 Haziran'da, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yakalanarak, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen 3 şüpheli de tutuklandı.

Akıl almaz yöntem! Sahte altınla dolandırıcılığa 3 tutuklama ile ilgili etiketler İzmir
GÜNÜN VİDEOSU

MSB duyurdu! Irak ve Suriye'de PKK'ya ağır darbe: 10 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Pençe Kilit bölgelerinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist ile Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde belirlenen 10 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirildiğini duyurdu.