Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan başıboş sokak köpeği açıklaması! 'Zorunluluk' deyip duyurdu...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başıboş sokak köpeği sorunuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca, "Mevcut yasa sahipsiz köpekler konusunda hangi koşullarda ötanazi yoluna gidileceğini gösteriyor." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde ülke gündeminin ilk sıralarında yer alan başıboş sokak köpeği sorununa ilişkin sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı.

Başıboş sokak köpekleri konusunda alınacak önlemin amacına değinen Koca, toplum sağlığına vurgu yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan başıboş sokak köpeği açıklaması! 'Zorunluluk' deyip duyurdu...

''MEVCUT YASA HANGİ KOŞULLARDA ÖTENAZİ YOLUNA GİDİLECEĞİNİ GÖSTERİYOR''

Mevcut yasaya göre hangi köpekler için ötenazi yoluna gidileceğinin açık olduğunu söyleyen Koca resmi X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

''Kuduz vakalarının ve başka birçok ciddi sorunun artışına, travmalar yaşanmasına yol açan sahipsiz sokak köpeklerine karşı alınması gereken önlemin amacı, onların bir tek çocuğa, bir tek insana zarar vermemelerini sağlamaktır.

Dışarıdaki hayat güvenilir olmalıdır. Gönlümün arzu ettiği şey, bu şartların sağlanması kaydıyla onlara yaşam hakkı tanınmasıdır. Zaten mevcut yasa sahipsiz köpekler konusunda hangi koşullarda ötanazi yoluna gidileceğini gösteriyor. İnsan sağlığı konusundaki kati önceliğimiz ise alınacak önleme hiçbir itiraza izin vermez.''

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan başıboş sokak köpeği açıklaması! 'Zorunluluk' deyip duyurdu... - Resim : 2

''TEDBİR ALINMASI ZORUNLULUĞU GÖRMEZDEN GELİNEMEZ''

''Sokak köpeklerine karşı tedbir alınması zorunluluğu görmezden gelinemez. Büyüyen soruna karşı başvurulması gereken yol ve yöntemin, bilimsel olarak tanımlı ve medeni olmasını hepimiz arzu ederiz.

Uygun şartların oluşturulması kaydıyla, bir canlıya yaşam hakkı tanımanın arayışı içinde olmalıyız. Zorunlu olanla gönlümüzün arzu ettiği ise bazen birbirine uygun düşmeyebilir. Bu da bir gerçek.''

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan başıboş sokak köpeği açıklaması! 'Zorunluluk' deyip duyurdu... ile ilgili etiketler Sağlık Bakanlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca köpek
GÜNÜN VİDEOSU

MSB duyurdu! Irak ve Suriye'de PKK'ya ağır darbe: 10 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Pençe Kilit bölgelerinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist ile Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde belirlenen 10 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirildiğini duyurdu.