Sağanak sele sebep olurken, düşen yıldırım tren vagonunu yaktı!

Meksika’nın Nuevo Leon eyaletinde dün gece etkili olan şiddetli yağışlar sele neden oldu. Monterrey kentinde Cuauhtemoc tren istasyonunda yıldırım düşmesi sonucu bir tren vagonu yandı.

Meksika’nın Nuevo Leon Eyaleti Sivil Koruma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, eyalet genelinde dün gece etkili olan ve saatlerce süren şiddetli yağışların bazı kentlerde sel felaketine neden olduğu ifade edildi.

HAYAT FELÇ OLDU

Nuevo Leon eyaletinin Monterrey kentinde ise Topo Chico nehrinin taşması sonucu oluşan sel nedeniyle kentte bir çok ana cadde sular altında kalırken, bazı araçlar selde mahsur kaldı.

Bazı kentlerde şiddetli yağışlarla eşlik eden yıldırımlar, dolu yağışları ve yaklaşık saatte 90 kilometre hızla esen şiddetli rüzgarlar maddi hasara neden olurken, rüzgarlar nedeniyle devrilen ağaçlar ve kopan kablolar sonucu bir çok bölgede elektrik kesintileri yaşandı.

TREN İSTASYONUNA DÜŞEN YILDIRIM TRENİ YAKTI

Monterrey kentinde yer alan Cuauhtemoc tren istasyonunda ise yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Eyalet hükümeti tarafından yapılan açıklamada, çıkan yangına müdahale ve trenin tahliye çalışmalarının hızlıca bitirilerek, ulaşımda sadece 20 dakikalık bir aksama yaşandığı kaydedildi. Yanan tren vagonunun tahliye edildiği anlar ise çevredeki vatandaşların telefon kameralarına yansıdı.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DEVAM EDECEK

Sivil savunma ve itfaiye ekipleri ise Nuevo Leon eyaletinin çeşitli kentlerinde vatandaşlara gerekli yardımı sağlamak adına çalışmalar yürüttü. Yetkililer, vatandaşlara su birikintilerinden uzak durma çağrısında bulunurken, bölgedeki yağışların ve hava sıcaklığındaki düşüşün önümüzdeki günlerde de devam etmesi beklendiği ifade edildi.

Sağanak sele sebep olurken, düşen yıldırım tren vagonunu yaktı! ile ilgili etiketler Yağmur Sel Meksika Yıldırım Tren sağanak

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.