Saç Dökülmesinin Nedeni Yanlış Tarama Olabilir! Saç Bakımı İçin Altın Kurallar

Saç dökülmesi kimi zaman vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Kimi zaman ise yanlış bakımlardan. Saçlarınıza iyi bakmak istiyorsanız bu kurallara uymalısınız. İşte detaylar...

Saçlar güzelliğinizin bir parçası. Saçları daha parlak ve dolgun yapmak için doğru tarak kullanmalısınız. İşte detaylar...

Saçınızı yanlış yöne tarıyor olabilirsiniz

Tarağı yukarıdan aşağıya hareket ettirmek saçınızı foliküllerinden çekebilir, hasarına ve kırılmasına neden olabilir. Düğümlenen telleri çözmenin en iyi yolu, uçlardan birkaç cm uzakta başlamak ve köklere kadar dikkatlice ilerlemektir. En etkili teknik, saçınızı birkaç parçaya ayırmak ve her parçadaki karışıklıkları ayrı ayrı gidermek gibi gözüküyor.

Sadece saçınızın uçlarını tarıyor olabilirsiniz

Saçınızı uçlarından çözmeye başlamak daha iyi olsa da bu köklerini ihmal edeceğiniz anlamına gelmemeli. Saç deriniz, buklelerinizin güzelliği ve sağlığı için gerekli olan besin açısından zengin yağlar üretir. Bu yağların saç uçlarına kadar dağılması saçınızı parlak hale getirecek ve elektriklenmeyi önleyecek. Saçınızı taramak aynı zamanda kafa derinize nazik bir masaj yapmanızı sağlar bu da kan akışını artırır ve saçlarınızın sağlıklı uzamasını kolaylaştırır.

Tarak seçiminiz yanlış olabilir

Doğru tarağı kullanmak saçınızın kırılmasını önleyebilir ve "kötü saç günleri"ni önleyebilir. Dalgalı ve kıvırcık saçlarınız varsa, düğümleri kolayca çözeceği için "kürek tarak"lara şans verin. Saçınız ince ve hacimli değilse "yaban domuzu kılı" olarak geçen taraklar, saçlarınıza zarar vermeden veya köklerinizi çekmeden saç tellerinizden nazikçe kayacaktır.

Saç Dökülmesinin Nedeni Yanlış Tarama Olabilir! Saç Bakımı İçin Altın Kurallar ile ilgili etiketler saç dökülmesi
GÜNÜN VİDEOSU

O patrondan skandal sözler: Burayı devletten sıfır aldım, yarın da herkesi kapının önüne koyarım!

Elazığ'da eylem yapan işçilerle bir araya gelen ve taleplerini dinleyen Eti Krom A.Ş.'nin sahibi Ali Rıza Yıldırım, işçileri azarladı. 'Yarın herkesi kapının önüne koyarım' diyen işçiye Yıldırım, 'İş sizin işiniz' deyince, 'Cevap verme bana. Ben sana söz hakkı verince konuşacaksın. Ben burayı sıfır yaparım, yarında kapıya kilidi vururum. Burası devlette kilitliydi. Para da kazanmıyordu para da kaybetmiyordu. Ben burayı aldım, bu hale getirdim' dedi.