Rüyada dua etmek ne anlama gelir?

Rüyaların gerçek olacağına inananlar ve rüyalarının anlamlarını merak edenler rüya tabirlerinde birleşiyor. Rüyada dua etmenin ne anlama geldiği ise sıklıkla araştırılıyor. Peki, rüyasında dua ettiğini görenler ne anlam çıkarmalı? İşte, rüyada dua etmenin yorumu...

Dua etmek önemli ibadetlerden biri sayılıyor. Rüyada dua ettiğini görmek ise farklı şekillerde yorumlanıyor. Peki, rüyada dua etmek ne anlama geliyor? İşte, tüm detaylarıyla rüyada dua ettiğini görmenin anlamı...

Rüyada dua etmek ne anlama gelir?

Rüyada başkasının dua ettiğini veya bir topluluğun duasına iştirak ederek "âmin" dediğini görmek, yapılacak bir duanın kabul olmasına, arzu edilen şeyin gerçekleşmesine, İlâhî rahmete ve affa mazhar olmaya, dünya ve ahiret mutluluğuna veya sevap kazanmaya işarettir.

Sabaha karşı dua etmek, bu dua bir hafta içinde aynen çıkar. Rüyada dua eden veya kendisine dua edilen kimse, hayır ve bereket görür. Rüyada namaz sonunda dua ettiğini görmek, hayırlı şeylerin gerçekleşmesine işarettir.

Rüyada kendi nefsini kınayarak kötü dua etmek, nimete şükretmeye; başkasına beddua etmek, o kimseyi kahretmeye; haksız yere birine beddua etmek, o kimseye zulmetmeye işarettir. Rüyada dua okumak istediği halde bunu yapamadığını görmek, hayır ve iyiliklerin gecikmesine işarettir.

Rüyada uyurken dua etmek, önemli bir işi ihmal etmeye veya uyanıkken yapılacak duanın kabul olmasına işarettir. Bilinen bir duayı okumak, kişisel bir amacın gerçekleşmesine işarettir. Yazılı bir metne bakarak dua ettiğini görmek, salih (dindar, iyi) kimselere uymaya işarettir.

Rüyada yaptığı duanın yarıda kaldığını görmek, üzerinde durduğu veya başladığı bir işi bitirememeye işarettir. Bazan dua, sağlam imana, ibadetleri bilinçli olarak yapmaya, namazı dosdoğru kılmaya işaret eder.

Topluca yapılan dua, herkes için rahmet ve esenliğe işarettir. Tanınmayan birinin bir yerde dua ettiğini görmek, insanlara iyilik eden bir kimseye, âlim ve mürşid kimselere işaret eder.

Rüyada dua etmek ne anlama gelir? ile ilgili etiketler Rüya tabirleri dua
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basketbol performansı! Takımını böyle yönlendirdi: Tam bir oyun kurucu

Sporla her zaman yakından ilgili olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sık sık basketbol oynamayı da ihmal etmiyor. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yer aldığı basketbol maçından görüntüleri paylaştı.