Rusya'dan küstah açıklama: Türkiye Osmanlı'nın sonunu unutuyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Ankara'nın uluslararası arenadaki “yıkıcı” tavrının yakın zamanda değişeceğini düşünmediğini bildirdi. Zaharova, Türkiye hükümetinin durumu kızıştırmaya çalıştığını belirterek, Türkiye'nin Osmanlı İmparatorluğu'nun eski gücünü yeniden kurmaya çalıştığını ifade etti.

Zaharova İzvestiya gazetesine verdiği röportajda, Türkiye hakkında ne söyleyebilirim? Uzun zamandır sabrediyoruz. Türk yönetiminin Kırım ve Suriye konuları başta olmak üzere sürdürdüğü politikayı çok iyi biliyorduk dedi.

Rusya'nın Türkiye ile fikir ayrılıklarını görüşme masasında çözmek için elinden gelen her şeyi yaptığını belirten Zaharova şu şekilde devam etti:

Fakat, maalesef her şey bugünkü Türk yönetimine dayanıyor. Onların Osmanlı İmparatorluğu'nun eski gücünü yeniden kurmak istedikleri gibi bir izlenim oluşuyor. En azından onların politikası böyle bir resmi oluşturuyor. Osmanlı’nın ne şekilde sonlandığını hepimiz biliyoruz. Maalesef, Kırım, Suriye, mülteciler ve terör gibi her konuda Türk yönetiminin yıkıcı rolünü görüyoruz. Sorun Rusya'nın tavrının değişmesinde değil, sorun şu ki, Ankara'nın tavrının yakın zamanda değişmesini beklemek yanlış olur. Çünkü Ankara durumu kızıştırmaya çalışıyor. Onun yaptığı her şey yıkımı hızlandırıyor.

Rusya'dan küstah açıklama: Türkiye Osmanlı'nın sonunu unutuyor ile ilgili etiketler Haber