Rusya'dan kripto para açıklaması! "Bence yasallaşabilir"

Bir süredir düşüşte olan kripto piyasasını heyecanlandıran bir açıklama Rusya'dan geldi. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, kripto paraların ülkede bir ödeme sistemi olarak yasallaşabileceğini bildirdi..

2022 yılına düşüşle başlayan kripto para piyasası mart ayında biraz toparlansa da düşüş trendini sürdürüyor. Başta merkez bankaları olmak üzere, kripto para üzerine yapılan açıklamalar ve ülkelerin kararları piyasada etkili olmaya devam ediyor. Bu duruma en son örnek de Moskova'dan geldi. 

"BENCE YASALLAŞACAK"

Manturov, başkent Moskova'da düzenlenen Yeni Ufuklar adlı etkinlikte yaptığı konuşmada, Rusya'da kripto paraların kullanımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kripto paraların bir ödeme sistemi olarak yasallaşıp yasallaşmayacağına yönelik soru üzerine Manturov, "Bence yasallaşacak. Buradaki asıl soru bunun nasıl ve ne zaman olacağı, nasıl düzenleneceğidir." dedi.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre, Rus hükümetinin ve Rusya Merkez Bankası'nın bu konu üzerinde yoğun şekilde çalıştığını dile getiren Manturov, "Herkes zamanın bunu gerektirdiğini, er ya da geç bir şekilde gerçekleşeceğini anlıyor." ifadesini kullandı.

Manturov, kripto paraların bir ödeme sistemi olarak kullanılmasına dair sürecin tümüyle Rusya Merkez Bankası tarafından belirlenecek mevzuatlara göre uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

 

Rusya'dan kripto para açıklaması! "Bence yasallaşabilir" ile ilgili etiketler Rusya
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.