Rusya'da savaşa karşı yayın yapan TV kanalı kapatıldı: Çalışanlar böyle veda etti

Rusya'da Ukrayna'ya yönelik saldırıları 'savaş' olarak niteleyen TV kanalı Rain kapatıldı. Çalışanların vedası sosyal medyada gündem oldu. Rusya'da başsavcılık Rain TV'nin yanı sıra radyo istasyonu Ekho Moskvy için erişim kısıtlaması kararı verdi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı hakkında “kasıtlı olarak yanlış bilgi” yaymakla suçlanmalarının ardından TV kanalı Rain TV ve radyo istasyonu Ekho Moskvy’ye “erişimi kısıtlaması” emredildi.

TVRain, Ukrayna’yı işgale yönelik başlatılan harekat için “Savaş” nitelemesinde bulunmuştu.

Başsavcılık, iki kuruluşun Ukrayna’da “özel bir operasyonun parçası olarak Rus askeri personelinin eylemleri hakkında yanlış bilgi” yaydıklarını ve “aşırılıkçı faaliyet, şiddet çağrısında bulunan bilgileri” paylaştıklarını söyledi.

Rusya'da savaşa karşı yayın yapan TV kanalı kapatıldı: Çalışanlar böyle veda etti ile ilgili etiketler Rusya Savaş Ukrayna rai tv kapatma
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.