Rusya'da iPhone yasağı! Apple'a ambargo

Rusya'da hükümet çalışanlarının iPhone da dahil tüm Apple cihazlarını kullanması yasaklandı. Yasağın nedeni ise ABD istihbarat teşkilatlarının casusluk operasyonları endişesi olarak açıklandı.

Rusya'da hükümet çalışanlarının Apple cihazlarını resmi devlet işlerinde kullanması yasaklandı.

Financial Times'ta yer alan habere göre, Rusya Ticaret Bakanlığı bugünden itibaren iPhone'ların tüm iş amaçlı kullanımını yasaklayacak.. Ayrıca sadece iPhone'lar değil tüm Apple cihazları da bu yasak dahilinde olacak.

TÜM APPLE CİHAZLARIN SATIŞI DURDURULMUŞTU

Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açmasından sonra Apple, Rusya'daki tüm Apple cihazlarının satışlarını durdurmuştu. Ayrıca Apple Pay'e erişim de kesilmişti.

Bu yasağın, Rusya Federal Güvenlik Servisi'nin Haziran başında Apple cihazlarının "ABD istihbarat teşkilatları" tarafından yürütülen bir casusluk operasyonunu ortaya çıkardığını iddia etmesinin ardından geldiği belirtildi.

Vladimir Putin, geçtiğimiz yıl bir kararname ile, kritik bilgi altyapısında yer alan kurumların 2025 yılına kadar yerel olarak geliştirilen yazılımlara geçmelerini emretti.

Rusya'da iPhone yasağı! Apple'a ambargo ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.