Rusya-Ukrayna gerilimi petrol fiyatlarını artırdı: Akaryakıta yine zam gelebilir

Petrol fiyatları Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin artmasıyla 7 yıldır ilk defa 90 dolara ulaşırken, bu artıştan sonra akaryakıt fiyatlarına yeni zam yapılma ihtimali güçlenmiş oldu.

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim, Brent petrolün varil fiyatını 90 dolara taşıdı.

Petrol pazarlarında arz talep dengesinin oturması için daha yüksek fiyatlara ihtiyaç olduğu görüşünü aktaran Goldman Sachs, 2023'te varil fiyatlarının ortalama 105 doları bulabileceğini aktardı.

Türkiye'de ise benzinin litresi 2021'in Ocak ayında 7 lira düzeyinde seyrederken, üst üste yapılan fiyat artışlarından sonra 14 lirayı buldu.

Yükselen fiyatlarda eşel mobil sistemi uyarınca feragat edilen özel tüketim vergisininnin bir kısmının yeniden yürürlüğe girmesi de etkili oldu. Art arda gelen zamların üzerine petrol fiyatlarının da yükselmesi, bir yeni zam olasılığını da kuvvetlendirmiş oldu.

Rusya-Ukrayna gerilimi petrol fiyatlarını artırdı: Akaryakıta yine zam gelebilir ile ilgili etiketler Rusya Ukrayna Petrol Akaryakıt zam
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.