Rusya: Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki Kırım açıklaması bizi üzdü

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurul'unda Kırım'ın ilhakı ile ilgili açıklamalardan dolayı üzüntü duyduklarını ifade etti. Peskov, "Kendimizi bu açıklamaların muhatabı olarak görüyoruz" derken Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise Erdoğan'a Kırım'la ilgili sözleri için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul Salonu'ndaki konuşmasında, Rusya tarafından ilhak edilen Kırım mevzusuna değinmiş ve "İlhakını tanımadığımız Kırım dahil, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kırım Tatarlarının haklarını korumak için daha fazla çaba göstermemiz gerekiyor" ifadelerine yer vermişti.

"KENDİMİZİ BU AÇIKLAMALARIN MUHATABI OLARAK GÖRÜYORUZ"

Bugün Kremlin'den yapılan açıklamada, Erdoğan'ın Soçi Zirvesi arifesinde Kırım'ın ilhakı ile ilgili BM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamadan dolayı üzüntü duydukları belirtildi.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, "Kendimizi bu açıklamaların muhatabı olarak görüyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Rusya Federasyonu ziyaretinin hazırlıkları sırasında bu tür açıklamalar yapmasından doğal olarak üzüntü duyuyoruz" dedi.

ZELENSKIY TEŞEKKÜR ETTİ

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy iseABD'deki görüşmeleri sırasında Erdoğan'a Kırım'ın ilhakı ile ilgili sözleri için teşekkür etti.

Rusya: Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki Kırım açıklaması bizi üzdü ile ilgili etiketler Rusya Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırım BM Genel Kurulu soçi zirvesi
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.