Ruslar akın akın Türkiye'ye geliyor! Bilet fiyatları uçtu... Tam 202 bin TL!

Putin'in seferberlik açıklamaları sonrası Ruslar ülkelerini terk ediyor. Havalimanları ve sınır kapılarına akın eden Ruslar, bilet fiyatlarının artmasına yol açtı. Moskova'dan Antalya'ya bugün gidecek uçaktaki son biletin 11 bin dolara (202 bin TL) satıldığı öğrenildi.

Rusya'da ilan edilen kısmi seferberlik sonrası Rusların başka ülkelere gitmek için harekete geçirmesi bilet fiyatlarını uçurdu.

Moskova Domodedovo Havaalanı'ndan bugün Antalya'ya gidecek uçağın son koltuğunun, 650 bin 859 rubleye yani yaklaşık 11 bin dolara (202 bin TL) satıldığı belirtildi.

AKIN AKIN ANTALYA'YA GELİYORLAR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından açıklanan ve önceki gün de cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yayımlanan 'askeri kısmi seferberlik' ilanına göre, Rusya'da 300 bin civarında yedek askerin çağrılacağı kaydedildi. Karar sonrası başta Moskova olmak üzere Rusya'dan uçuşa açık kentlere büyük talep oluştu.

 Rusya vatandaşlarının turizmde en çok tercih ettiği kent olan Antalya, yurt dışında en çok yerleşik yaşamı tercih ettikleri şehirlerin de başında geliyor.

Çarşamba gününden itibaren Moskova ve Rusya'nın diğer kentlerinden Antalya'ya olan uçuşların biletleri, hızla tükendi.

SON BİLE 11 BİN DOLARA SATILDI

Çarşamba itibarıyla bilet fiyatlarında başlayan artış, ciddi boyutlara ulaştı. Moskova'nın Domodedovo Havaalanı'ndan bugün Antalya'ya gidecek uçaktaki son biletin, 650 bin 859 rubleye yaklaşık 11 bin dolara satıldığı belirtildi.

Cumartesi günkü uçuşlar içinse bilet fiyatlarının 500 bin rubleyi bulduğu kaydedildi.

Rusların yurt dışına çıkışta ilk tercih ettiği kent olan Antalya'nın yanı sıra Türkiye'de İstanbul, Ankara ve İzmir'in dışında Dubai, Bakü, Tiflis, Taşkent, Astana, Erivan gibi şehirler de yer alıyor.

Hava yolu şirketlerinden birçoğu da kısmi seferberlik ilanı gereği, 18 ile 65 yaş arasındaki erkek yolculardan askeri sicil ve kayıt ofisinden belge istiyor.

Ruslar akın akın Türkiye'ye geliyor! Bilet fiyatları uçtu... Tam 202 bin TL! ile ilgili etiketler Rusya uçak bilet Antalya fiyat
GÜNÜN VİDEOSU

Klima tartışması cinayetle bitti! Kafa atarak arkadaşını öldürdü

Arnavutköy'de aynı iş yerinde çalışan iki arkadaş arasında klima açma yüzünden başlayan tartışma cinayetle bitti.