Rus ordusu yine acımadı: Harkov'da sivillere hava saldırısı!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ediyor. Rus ordusu bu kez yine Ukrayna’nın Harkov kentine hava saldırısı düzenledi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 7 kiş yaşamını yitirdi, 34 kişi ise yaralı kurtuldu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ediyor.

Harkov Valiliği, Rus ordusunun kente saldırı düzenlediğini duyurdu. Harkov Valisi Oleg Sinegubov yaptığı açıklamada, “Akşam saatlerinde Harkov’un Slobodskoy semti saldırıya maruz kaldı. Maalesef sivil can kayıpları yaşandı ve yaralılar var. Aralarında çocukların da olduğu 23 vatandaş yaralandı” dedi. 

Daha sonra ölü sayısının 7, yaralı sayısının ise 34 olduğu medyada yer buldu.

İZÜM ŞEHRİNDE İŞGALCİLERLE SAVAŞ DEVAM EDİYOR

Can kaybına ilişkin net sayı vermeyen Sinegubov, “Lozovskaya şehrinin roket saldırısı altında kalma ihtimali var ondan dolayı vatandaşları Poltova’ya tahliye edeceğiz. İzüm şehrinde ise işgalcilerle çatışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı.

Gün içerisinde Rusya Hava Kuvvetleri’ne ait SU-34 savaş uçağının düşürüldüğünü açıklayan Sinegubov, uçağın pilotunun esir alındığını açıkladı.

İnsani yardımlar konusunda da sürekli çalıştıklarını aktaran Sinegubov, “Harkov Polonya’dan 600 tonluk gıda yardımı aldı ve yardımlar gerekli yerlere paylaştırıldı” dedi.

NDTV'nin 40 dakika önce aktardığı bilgiler ise 7 kişinin öldüğü ve 34 kişinin yaralandığı yönünde.

 

SuperHaber 

Rus ordusu yine acımadı: Harkov'da sivillere hava saldırısı! ile ilgili etiketler Saldırı Ukrayna Rusya Savaş Harkov Harkiv kharkiv ölü
GÜNÜN VİDEOSU

Klima tartışması cinayetle bitti! Kafa atarak arkadaşını öldürdü

Arnavutköy'de aynı iş yerinde çalışan iki arkadaş arasında klima açma yüzünden başlayan tartışma cinayetle bitti.