Rus milyarder Roman Abramovich, Chelsea'yi satmak zorunda kalacak...

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması sonrası Putin'e yaptırım uygulamaya hazırlanan İngiltere, Premier League'de Rus sermayesi istemiyor. İngiliz basını Rus milyarder Roman Abramovich, Chelsea'yi satmak zoruna kalacağını yazdı. 2003 yazında Abramovich'in 140 milyon pounda satın aldığı Chelsea'nin 2 milyar dolar üzerinde bir rakama satılacağı tahmin ediliyor. Chelsea'den resmi açıklama geldi...

Rus milyarder Roman Abramovich'in sahibi olduğu Premier League devi Chelsea, satılıyor... Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesi sonrası Rus sermayesine yaptırım kararı alan İngiltere hükümeti Abramovich'in ülkeye girişi yasaklamıştı. İngiliz basını Chelsea'nin satılacağı yönünde haberlere yer verdi.

2003 yazında Roman Abramovich'in 140 milyon pounda satın aldığı Chelsea'nin 2 milyar dolar üzerinde bir rakama satılacağı tahmin ediliyor.

Kulübe Amerikalı bir yatırımcının talip olduğu ve Chelsea'nin olası satışı için Birleşik Krallık'ın kararlarının kesinleşmesinin beklendiği ifade edildi.

55 yaşındaki Roman Abramovich'in serveti 13 milyar Dolar olarak tahmin ediliyor.

İngiliz ekibinin Rus milyarderine geçmesinin ardından Chelsea iki kez UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, Dünya Kulüpler Kupası ve Premier Lig şampiyonlukları yaşadı.

CHELSEA'DEN RESMİ AÇIKLAMA

Kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yayımlayan Rus milyarder, "Her daim kulübün çıkarlarını gözeterek kararlarımı aldım. Bu nedenle Chelsea FC'nin idaresini Chelsea Vakfı'nın mütevelli heyetine bırakıyorum." ifadelerini kullandı.

Rus milyarder Roman Abramovich, Chelsea'yi satmak zorunda kalacak... ile ilgili etiketler Chelsea premier league Roman Abramovich
GÜNÜN VİDEOSU

Çin'de baharatlı taştan sonra şimdi de 'Izgara buz' satılmaya başlandı

Konu tuhaf yiyecek trendleri olduğunda "dibe vurmuşuz" gibi görünüyor: Çinli bir sokak satıcısı, internette viral hale gelen bir videoda görüldüğü gibi, ızgarada buz küpleri pişirirken karşımıza çıkıyor.