Rus basını: Irak, Rus savaş uçağından vazgeçti, Bayraktar TB2 alacak!

Rus basınında yer alan haberde, Rusya'dan MİG-29 savaş uçağı almaya karar veren Irak yönetiminin bu kararından vazgeçerek Türkiye’den Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı (İHA) almaya karar verdiği iddia edildi.

Rus basını, Irakın Türkiye’den Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı (İHA) alacağını öne sürdü.

RUS SAVAŞ UÇAKLARI, TÜRK SİHALARIYLA REKABET ETMEYE ÇALIŞIYOR

Haberde, Irak Savunma Bakanlığının Irak hava sahasının korunması için hükümetten Rus yapımı MİG-29 savaş uçağı talep ettiği ifade edilerek, Irak hükümetinin de bu talep doğrultusunda Rusya ile temasa geçtiği aktarıldı.

Rus basını: Irak, Rus savaş uçağından vazgeçti, Bayraktar TB2 alacak!

BÜTÇE 3 GÜN ÖNCE BELİRLENMİŞTİ

Irak'ın, Rus savaş uçaklarıyla ilgilenmesinin ABD'nin tepkisini çektiği öne sürülen haberde, ABD’nin sert tepkisi sonrası Irak’ın Rus savaş uçaklarını almaktan vazgeçtiği iddia edildi.

SuperHaber, 3 gün önceki haberinde Irak'ın TB2 için bütçe belirlediğini bildirmişti.

Haberde, Irak'ın ABD'nin tepkisi nedeniyle Türkiye yapımı Bayraktar TB2 insansız hava aracı (İHA) almaya karar verdiği öne sürülerek, "Irak makamları Türkiye'den 100 milyon dolarlık Bayraktar TB2 insansız hava araçları alınmasına onay verdi" ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu bütçe doğrultusunda Irak'ın, Türkiye'den 20 adet Bayraktar TB2 almayı planladığı belirtilerek, İHA'ların kontrolün bulunmadığı Irak - Suriye sınırında, Irak'ın dağlık bölgelerinde ve Irak çöllerinde kullanılacağı iddia edildi.

Rus basını: Irak, Rus savaş uçağından vazgeçti, Bayraktar TB2 alacak! ile ilgili etiketler Rus Savaş Irak mig-29 uçağı vazgeçti
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.