Rus askerleri, Karadeniz’deki Türk gemisine girmişti! Görüntüler ortaya çıktı...

Rus askerlerinin, Karadeniz’de Ukrayna’nın İzmail limanına sefer yapan kuru yük gemisi ‘Şükrü Okan’ı durdurarak gemiye baskın düzenlediği anlara dair görüntüler ortaya çıktı. Rusya Savunma Bakanlığı söz konusu baskınla ilgili "Uluslararası belgelerin gerekliliklerine uygun olarak gerçekleştirilmiştir." dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz Filosu’ndan devriye gemisi Vasily Bykov’un Palau bandıralı ‘Şükrü Okan’ adlı kuru yük gemisini durdurduğu ve Rus askerlerinin gemiye düzenlediği baskına ilişkin görüntüleri paylaştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Görüntülerde Rus askerleri, dur ihtarına uymayan ‘Şükrü Okan’ adlı kuru yük gemisine Ka-29 tipi helikopterle iniş yaptığı, belgeleri kontrol ettiği ve yasaklanmış malların olup olmadığını kontrol etmek için denetimler gerçekleştirdiği anlar gösterilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Rus askerleri, Karadeniz’deki Türk gemisine girmişti! Görüntüler ortaya çıktı...

“DENETİM, GEREKLİLİKLERE UYGUN YAPILDI”

Açıklamada, yapılan denetimin uluslararası gerekliliklere uygun icra edildiği ifade edilerek, “Yürütülen denetim tedbirleri sırasında, denetim ekibinin çalışmaları profesyonel bir şekilde ve uluslararası belgelerin gerekliliklerine uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Şükrü Okan gemisindeki denetim ekibinin çalışmalarının tamamlanmasının ardından bir doğrulama protokolü hazırlanmış ve gemi İzmail limanına doğru yolculuğuna devam etmiştir” denildi.

Rus askerleri, Karadeniz’deki Türk gemisine girmişti! Görüntüler ortaya çıktı... - Resim : 2

Rus askerleri, Karadeniz’deki Türk gemisine girmişti! Görüntüler ortaya çıktı... - Resim : 3

 

Rus askerleri, Karadeniz’deki Türk gemisine girmişti! Görüntüler ortaya çıktı... ile ilgili etiketler Rusya Karadeniz

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.