RTÜK, doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesine ilişkin haberlere yayın yasağı getirdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Konya Şehir Hastanesi'nde Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın hasta yakını tarafından öldürülmesine ilişkin haberlere yayın yasağı getirdiğini duyurdu.

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji uzman doktoru Ekrem Karakaya, bir şahıs tarafından silahla başından vuruldu. Doktorun kafasına ateş eden saldırgan olay sonrası intihara kalkıştı. Yaralı Karakaya ve saldırgan, hayatını kaybetti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesine ilişkin haberlere yayın yasağı getirdi.

RTÜK'ten yapılan açıklamada, "Konya Şehir Hastanesi’nde meydana gelen silahlı saldırı olayına ilişkin Konya 5. Sulh Ceza Hakimliğinin 2022/2828 sayılı kararı ile yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyaya, olaya ilişkin haberlere yönelik yayın yasağı kararı getirilmiştir." denildi.

 

 

 

 

 

 

RTÜK, doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesine ilişkin haberlere yayın yasağı getirdi ile ilgili etiketler Konya RTÜK ekrem karakaya yayın yasağı
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.