Restoranlarda 'eko' dönemi! Fiyatlar ve gramaj yarıya indi: Küçük fiyat küçük şiş küçük doyum

Restoranlar, artan fiyatlar sebebiyle müşteri kaybı yaşıyor. Bu nedenle işletmeler menülerde daha uygun fiyatlı fakat gramajı düşük 'eko' menülere yer vermeye başladı.

Artan fiyatlar sonrası müşteri kaybı yaşamak istemeyen restoranlar yeni bir uygulama başlattı.

NTV'de yer alan habere göre; işletmeler gramajları düşürdüğü menülerde fiyatında düşük olmasıyla müşteri çekmeye çalışıyor. Bu menülere 'eko' menü adı veriliyor.

KEBAP İKİ ŞİŞTEN TEK ŞİŞE DÜŞTÜ

Bir restoranda patlıcan kebabının 1 porsiyonunda iki şiş kullanılırken, tek şiş kullanılmaya başlandı. Böylece fiyatlar yarı yarıya düştü.

Restoran işletmecisi konuyla ilgili "Ekonomik ürün dediğimiz zaman küçük fiyat küçük şiş küçük doyum. Keşke olmasa herkes doyabilse." ifadelerini kullandı.

PAKET SİPARİŞLERİNDE FARKLI UYGULAMA

Paket siparişi alan restoranlar ise başka bir tarife uygulamaya koydu.

Bir diğer restoran işletmecisi "Yarım porsiyon olarak uygulama verdiğimizde 3’te 2 ücret almak zorunda kalıyoruz. Bunun sebebi de yanında ikramlarımız oluyor. Paketle gönderim yaptığımızda kap maliyeletlerimiz oluyor." dedi.

ATO Kafe, Restoran ve Lokanta Komite Başkanı Abdurrahman Işıksever, restoranların beyti, ali nazik, Adana kebap, döner ve bu gibi ürünlerde gramajın düşürülerek fiyatın azaltıldığını söyledi. Işıksever, restoranların eko beyti, eko iskender gibi isimler vererek ürünlerini pazarlamaya devam ettiğini ifade etti.

Artan et fiyatlarına da değinen Işıksever, "Bizim ana temel ürünümüz et. Et artınca haliyle fiyat da artıyor. Ramazan menülerine de yansıyacak, diğer ürünlere de yansıyacak. Et fiyatlarının bir an önce kontrol altına alınması lazım." diye konuştu.

Restoranlarda 'eko' dönemi! Fiyatlar ve gramaj yarıya indi: Küçük fiyat küçük şiş küçük doyum ile ilgili etiketler zam
GÜNÜN VİDEOSU

Özlem Zengin'den DEM'e: İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile muhalefet milletvekilleri arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması çıktı. DEM sıralarına seslenen Zengin'in "Zaten İsrail'in asıl amacı sizin gibileri korumaktır. İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor. " sözleri gündem oldu.