Resmen açıklandı: Süper Kupa şampiyonu Galatasaray! Fenerbahçe'nin aldığı cezayı PFDK resmen açıkladı

Geçtiğimiz pazar günü oynanması planlanan Süper Kupa'ya U19 takımını gönderen ve ilk yarıda Galatasaray karşısında 1-0 geriye düştükten sonra takımı sahadan çeken Fenerbahçe için karar verildi. PFDK'nın açıklamasına göre müsabakayı 3-0 hükmen kazanan Galatasaray, Süper Kupa'nın resmen sahibi olurken, sarı lacivertli takıma verilen ceza da belli oldu.

7 Nisan pazar günü Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanması gereken Süper Kupa, sarı lacivertli takımın U19 takımını gönderip ilk dakika 1-0 geriye düşmesi sonrası takımı sahadan çekmesiyle oynanamamıştı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, konu hakkındaki kararını açıkladı.

SÜPER KUPA ŞAMPİYONU GALATASARAY!

PFDK kararına göre Galatasaray'ın 3-0 hükmen galip geldiği tescillendi. Fenerbahçe'nin konuyu Tahkim'e götürme hakkı bulunuyor.

FENERBAHÇE'YE PARA CEZASI

Kamoyununda Fenerbahçe'nin puan silme cezası alacağı konuşulurken, PFDK aldığı kararı açıkladı.

İşte yapılan açıklama:

FENERBAHÇE A.Ş.’nin, 07.04.2024 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.–FENERBAHÇE A.Ş. Turkcell Süper Kupa müsabakasında, başlamış müsabakanın terk edilmesinden dolayı Futbol Müsabaka Talimatı’nın 24/1-a ve 23/4. maddeleri uyarınca (3-0) HÜKMEN MAĞLUP SAYILMASINA ve (FDT’nin 24/1-a maddesi uyarınca TFF tarafından takdir edilecek tazminat dışında) FDT’nin 35/1. Maddesi uyarınca 4.000.000,00-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. idarecisi AHMET KETENCİ’nin, başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ve 520.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Resmen açıklandı: Süper Kupa şampiyonu Galatasaray! Fenerbahçe'nin aldığı cezayı PFDK resmen açıkladı ile ilgili etiketler Fenerbahçe Galatasaray Süper Kupa PFDK TFF
GÜNÜN VİDEOSU

Yılmaz Özdil, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun paralı medyasını ifşa etti!

Gazeteci Yılmaz Özdil, Kemal Kılıçdaroğlu döneminde CHP Genel Merkezi ve CHP’li belediyelerden para verilerek oluşturulan ‘Kılıçdaroğlu medyası’ndan bahsetti.