Rekabet Kurumu: WhatsApp'ın güncellemesi Türkiye'de yürürlüğe girmeyecek

Rekabet Kurumu, WhatsApp'ın veri paylaşımını içeren güncellemesi ile ilgili resmi açıklamayı yaptı. Buna göre; veri paylaşımını içeren güncelleme, onaylayan kullanıcılar da dahil olmak üzere Türkiye'deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyecek.

Rekabet Kurumu, WhatsApp'ın veri paylaşımını içeren kullanım koşullarının ve gizlilik ilkesinin güncellenmesi ve bunların kullanıcıları tarafından onaylanmasını istemesi sonrasında 11 Ocak 2021'de Kurum tarafından söz konusu güncellemeye ilişkin geçici tedbir kararı alındığını hatırlattı.

Devam eden süreçte WhatsApp tarafından planlanan güncellemenin, küresel çapta 15 Mayıs 2021'e kadar ertelendiğini aktaran Rekabet Kurumu, "Rekabet Kurumu tarafından alınan tedbir kararı ve yapılan incelemeler sonrasında WhatsApp tarafından veri paylaşımını içeren söz konusu güncellemenin, onaylayan kullanıcılar dahil olmak üzere, Türkiye'deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir." ifadelerini kullandı.

AA

 

Rekabet Kurumu: WhatsApp'ın güncellemesi Türkiye'de yürürlüğe girmeyecek ile ilgili etiketler WhatsApp Rekabet Kurumu veri paylaşımı geüncelleme
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.