Reisi'nin ölümü sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk mesaj: Komşumuz İran'ın yanında olacağız!

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Geçirdiği helikopter kazasında maalesef vefat ettiğini öğrendiğimiz, değerli mevkidaşım, kardeşim, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İbrahim Reisi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.                                                                                 

Merhum Reisi ile aynı helikopterde hayatını kaybeden İran Dışişleri Bakanı ve diğer kişilere de Allah’tan rahmet diliyorum. 

Başta İran İslam Cumhuriyeti’nin Dinî Lideri Sayın Ali Hamaney olmak üzere, dost ve kardeş İran halkına, hükûmetine, Sayın Reisi’nin ve diğer merhumların ailelerine en derin taziyelerimi iletiyorum. 

Görevde olduğu süre boyunca İran halkının ve bölgemizin huzuru için verdiği çabalara bizzat şahitlik eden bir mevkidaşı olarak, Sayın Reisi’yi saygıyla ve minnetle yâd ediyorum. 

Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran’ın yanında olacağız.

Reisi'nin ölümü sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk mesaj: Komşumuz İran'ın yanında olacağız! ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı İran İbrahim Reisi