Ravza Kavakçı, terör ağzı ile konuşan CNN spikerine haddini bildirdi...

Türkiye'ye karşı provokatif yayınları ile dikkat çeken Cristian Amanpour'un hedefinde bu kez 16 Nisan'da gerçekleşen referandum vardı... Amanpour her zamanki gibi terör örgütü ağzıyla konuşuyordu... AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı sunucunun provokatif ve yanıltıcı yayını üzerine programa telefonla katıldı ve açıklamaları ile Amanpour'a haddini bildirdi...

Türkiye'ye karşı provokatif yayınları ile dikkat çeken Cristian Amanpour'un hedefinde bu kez 16 Nisan'da gerçekleşen referandum vardı... Amanpour her zamanki gibi terör örgütü ağzıyla konuşuyordu...

AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı sunucunun provokatif ve yanıltıcı yayını üzerine programa telefonla katıldı ve açıklamaları ile Amanpour'a haddini bildirdi...

CNN ınternational, 16 Nisan referandumuyla ilgili provakatif yayınlarını sürdürdü. Başrolde gezi olaylarından tanıdığımız bir isim olan Cristian Amanpour vardı.

TERÖR AĞZINDAN YAYIN YAPTI

Amanpour CNN'deki programında 16 Nisan'daki anayasa değişikliği referandumuyla ilgili terör örgütlerinin ağzından yayın yapınca, programa bağlanan AK Parti İstanbul milletvekili Ravza Kavakçı'nın çarpıcı sözleriyle karşılaştı.

REFERANDUM SONUCUNU KABUL ETMEYEN TUTUKLANIYORMUŞ

Amanpour, yayın boyunca, FETÖ'ye yapılan operasyonları referandum sonucuyla ilişkilendirmeye çalıştı. 16 Nisan'dan bu yana Türkiye'de her gün hayır oyu veren protestocuların sokaklarda gösteriler yaptığını iddia etti. Referandum sonucunu kabul etmeyen Türk vatandaşlarının tutuklandığı yönündeki asılsız iddiaları canlı yayında dile getirdi.

AGİT GÖZLEMCİLERİNİN ADİL OLDUĞUNU SAVUNDU

Terör ağzıyla yayın yapan Amanporu AGİT gözlemcilerinin adil ve tarafsız olduğunu savundu. Milyonlarca evet oyunun da sahte olduğunu iddia etti.

"SEÇİM SIRASINDA SAHTEKARLIK YAPILDIĞI İDDİASI ANLAMSIZ"

Amanpour'a AK Parti İstanbul milletvekili Ravza Kavakçı, sert yanıtlar verdi. Kavakçı "birçok ülkede insanlar yapılan oylamaların sonucunu hoş görmeyebilir, İngiltere'de Brexit referandumunda, ABD'de Trump'ın kazandığı seçimlerde olduğu gibi, fakat seçim sırasında sahtekarlık yapıldığı iddiası anlamsız, saçmadır gerçeğe dayanan hiçbir gerekçesi yoktur bağımsız bir seçim komisyonuna sahibiz. Ve bu komisyon hiçbir yolsuzluk sürecine bulaşmamıştır" dedi.

"HUKUK KURALLARINI ÇİĞNEMEDİKÇE GÖZALTINA ALINMAZLAR"

Kavakçı, Amanpour'un Türkiye'de her gün protestolar oluyor iddiasına da "protesto yapanlara gelince onlar protesto yapmakta özgürdür demokratik bir ülke burası hukuk kurallarını çiğnemedikçe de gözaltına alınmazlar" yanıtını verdi.

Bu sözlerin üzerine Cristian Amanpour, terör örgütü ile bağlantılı PKK ve FETÖ operasyonlarını referandumla ilişkilendirmeye çalıştı, "peki o zaman protestocular neden gözaltına alınıyorlar tamam belki serbest bırakıldılar ama biliyorsunuz yüzlerce gazeteci filan gözaltına alındı" diye sordu.

"DARBECİLER GÖZ ALTINA ALINDI"

Ravza Kavakçı, Amanpour'un provokatif sorusuna darbe teşebbüsünde bulunan darbecilerin göz altına alındığını hatırlattı, operasyonların referandumla ilgisinin olmadığını belitti.

Amanpour bu kez " Türkiye demokrasiden kopuyor, Batı ile ilişkileriniz zedelendi, 'tamam artık yeterince adam topladık' deyip ne zaman duracaksınız" diye küstahça bir soru yöneltti.

"F-16'LAR PENTAGON'U BOMBALASA SİZ NE YAPARSINIZ?"

Amanpour'un provokatif sorusuna Kavakçı, "F16'lar Pentagon'u bombalasa, Amerikan askeri üniforması giyen teröristler sizi bombalasa, siz ne yapardınız" diye CNN sunucusuna haddini bildirdi.

"SEÇİM SONUCUNU KABUL ETMEMEK BÜYÜK SAYGISIZLIKTIR"

Programın son bölümünde Amanpour, AB Türkiye'yi bırakıyor mu diye bir soru sorunca Ravza Kavakçı, "bence şu çok çok saygısızlık. Türkler evet dediği için sonucuna katlanacaklar şeklindeki bu anlayış kabul edilemez, Türkiye'nin seçimine saygı duymalısınız, seçim sonucunu kabul etmemek büyük saygısızlıktır" yanıtını verdi.

Ravza Kavakçı, terör ağzı ile konuşan CNN spikerine haddini bildirdi... ile ilgili etiketler ravza kavakçı cristian amanpour referandum
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.