Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi!

Türk Tiyatrosu'na gazetecilikten yetişerek oyunculuğa geçen ve sahne dünyasında da unutulmaz oyuncular arasına giren Rasim Öztekin adına yazılan kitap piyasaya çıktı. Esra Kazancıbaşı Öztekin’in eşi Rasim Öztekin ile olan anılarını yazarak ithaf ettiği “Sonsuz Aşk… Rasim’im” adlı yeni kitabı tanıtıldı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Türk Tiyatro ve sinema dünyasının unutulmaz ismi Rasim Öztekin’in anısına kitap yazıldı. Gazeteci ve yazar Esra Kazancıbaşı Öztekin'in merhum eşi Rasim Öztekin ile hastalıkta, sağlıkta, el ele geçen yirmi yıllık beraberliklerini ve aşklarını anlatan kitapta, ünlü oyuncunun film ve dizilerinin, kavuklu olduktan sonra yaşadıklarının perde arkasındaki hikayelerine de yer veriliyor.

"HER TÜRLÜ AŞK İYİLEŞME ENERJİSİ VE YAŞAMA SEVİNCİNİ ORTAYA ÇIKARIR!"

Erkeklere güven duymakta sorun yaşayan bir genç kadının psikoloğuyla ve kendiyle içsel konuşmalarıyla başlayan kitapta, ruhunu seveceği bir adamla yıllar sonra karşılaşmaları, aşkları, evlilik günleri anlatılıyor. Esra Kazancıbaşı Öztekin'in yazdığı kitap için uzmanlar, meditasyon, Fheng Shui, imajinasyon ve olumlu düşünce gücü gibi kişisel gelişim yöntemlerinin Rasim-Esra Kazancıbaşı Öztekin çiftinin yaşamına aşkı, sağlığı ve bereketi nasıl getirdiğine tanık olup geleceğe daha umutla bakabileceği ifade ediliyor. Yine aynı eleştirmenler, "kitap fobilerimiz, hastalıklar dahil her türlü sorunda aşkın; iyileşme enerjisini ve yaşama sevincini ortaya çıkaran mucizelerine tanık olacaksınız." görüşünü belirtiyorlar.

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi!

KİTABIN GELİRİ TİYATRO ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK VERİLECEK

Mutluluk dolu bir 20 yıl sonrasında sevdiği adamı aniden kaybeden Esra Kazancıbaşı Öztekin, yas sürecinin zorlu günlerinde “Kaybolan fiziksel bedendir. Ruhlar ölmez, Aşklar da bitmez” diyerek SONSUZ AŞK’larını anlatırken sevdiğini kaybeden herkesin acılarına da ışık oluyor. Esra Kazancıbaşı Öztekin, kitabın yazarlık gelirlerini ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışladığını söyledi.

YAZAR KAZANCIBAŞI ÖZTEKİN YAZDIĞI KİTABI İMZALADI

Esra Kazancıbaşı Öztekin’e bu anlamlı günde Rasim Öztekin’in yakın çevresi ve sevenleri de eşlik etti. Kanyon D&R’da gerçekleşen lansmanda kitabının sevdiğini kaybeden herkesin acılarına da ışık olacağını söyleyen Öztekin, okurlarla keyifli bir sohbete imza atarak yeni kitabını kitap tutkunları için imzaladı.

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi! - Resim : 2

YAZAR KAZANCIBAŞI ÖZTEKİN: RASİM BENİM HER ŞEYİMDİ

Gazeteci-yazar ve tv programı yapımcısı Esra Kazancıbaşı Öztekin, “Rasim Bey sizin için ne ifade ediyordu?” sorusuna, “Rasim benim için her şeydi. Sadece eşim değil en yakın dostumdu. Yeri geldiğinde babam, hastalık sürecinde gözümden sakınarak baktığım çocuğumdu. Beraber geçirdiğimiz onca zamanı onca anıyı birbirinden ayıramıyorum. Bu yüzden her anımız benim içim çok kıymetli her anımız için çok önemli” dedi.

"KİTAP AYNI ZAMANDA BİR KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI"

Yazar Öztekin, “Kitap ikimizin 35’den sonra bulduğu aşkı anlatmanın yanı sıra aslında yaşanmışlıklardan da yola çıkan bir kişisel gelişim kitabı diyebiliriz. Biz Rasim ile hep olumlu düşünen olumlu düşünmeye çalışan insanlar olduk, olmaya çalıştık. Gerek hastane sürecinde gerek ekonomik zorluklar yaşadığımız süreçte hep olumluyu düşünüp, pozitifi hayatımıza çağırdık. Rasim çok sevgi dolu, hayvanları seven, doğayı seven biriydi. Herkesin tanıdığı güleç, komedyen bir Rasim Öztekin’in arkında aslında her şeyi çok düşünen, çok kırılgan biriydi. Bana köpek annesi olmayı öğreten beni köpek annesi, sahibi yapan Rasim’di. Kitapta aşkın, sevginin yanı sıra Türk tiyatrosunun simgesi kavuğu aldıktan sonra oynayamadan devretmesine çok üzüldüğü bölümler de yer alıyor. Gördüğünüzün arkasındaki Rasim’i anılarımızı anarak sizlere de anlatmaya çalıştım” dedi.

KİTAPLAR RASİM ÖZTEKİN TİYATRO BURSU'NA KATKI SAĞLAYACAK!

Esra Kazancıbaşı Öztekin’in yazarlık gelirlerini ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışladığı “Sonsuz Aşk... Rasim’im”, günümüzde sevgiyi arayan, aşka hasret herkesin ruhunu aydınlatıyor. Rasim Öztekin, kalp hastalığı nedeniyle geleneksel Türk tiyatrosunun simgesi Kavuk’un 5’inci sahibi olduktan sonra tiyatro yapamamış; Kavuğu devrettiği gecenin gelirlerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışlayarak tiyatroya sevdalı gençlere umut olmuştu. Halen 6 öğrenci bu bursla 4 yıllık tiyatro eğitimi görüyor.

“BENİM MİSYONUM BURSU DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRMAK"

Bursun sürdürülebilir olması için kitabın yazarlık gelirlerini ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışlayan Esra Kazancıbaşı Öztekin, “Rasim, kalp hastalığı nedeniyle tiyatro sahnelerinden uzak kaldı. Kavuğun yeni sahibi olduktan sonra tiyatro yapamamak onu çok üzdü. Tek tesellisi kavuğu devir ettiği gecenin gelirleriyle 6 gencin tiyatro eğitimine ışık olmaktı. Bursu daha geniş kitlelere ulaştırmak benim bundan sonraki misyonum. Bu bursu sürdürülebilir kılmak için “Rasim Öztekin Zeytin Hatıra Ormanı’nı” kuracağımı da ilk defa kitabın lansmanında burada açıklıyorum. Gönlümden Cunda ya da Ayvalık’ta bir yer olması geçiyor. Rasim ile en güzel zamanlarımızı da Ayvalık’ta geçirdik. Rasim’in ruhunun da bunu hissedeceğine ve huzurlu olacağına eminim” diye konuştu.

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi! - Resim : 3

“RASİM ÖZTEKİN İLE HER GEÇEN YIL AİLE OLDUK"

Rasim Öztekin’in sahne hayatında beraber rol aldığı arkadaşları, dostları bu anlamlı günde Esra Kazancıbaşı Öztekin’i yalnız bırakmadı.Geniş Aile ve Seksenler dizisinde beraber rol aldığı İlker Ayrık, “Gerçekten konuşması çok zor. Geniş Aile’de damadını, Seksenler’de de oğlunu oynadım. Her farklı işte biraz daha aileden oldum gibi hissettim. Ben ona her zaman Rasim diye hitap ederdin. Rasim abi diye değil. Çünkü yaşıtım gibiydi. Benden daha genç daha dinamikti. Çok özeldi hepimiz için” derken göz yaşlarına hakim olamadı.

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi! - Resim : 4

TİYATRO YAZARI, OYUNCU, YÖNETMEN VE ARKADAŞLARI DA KATILDI

"Düğün Dernek" filmindeki ekip arkadaşı Ahmet Kural, “Biz Rasim ustayla 5 projede yer aldık. Rasim abi olmadığı zaman başarısız olacağımıza inanıyorduk, o kadar şanslıyız. Ben kendimi çok şanslı hissediyorum ve hala Rasim abi bu kitap vesilesiyle iyilik yaptığına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi! - Resim : 5

Yapımcı, senarist ve yönetmen Birol Güven, “Bizim hiç yönetmen-oyuncu ilişkimiz yoktu. Set hariç her yere beraber gidiyorduk. Burada toplanmamızın bir sebebi var. Sizlerin bildiğin bir Rasim Öztekin var. Kariyeri, oyunları, esprileri, dizileri, filmleri ile… Bilmediğiniz başka bir hayatı, başka bir hikayesi var. Rasim’in gidişinden sonra Esra da oturdu onu yazdı aslında. Bizim de Burcu ile yakından şahit olduğumuz çok güzel bir aşk hikayesini sizlere anlattı” diyerek Rasim Öztekin’i andı.

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi! - Resim : 6

Mandıra Filozofu filminde beraber rol aldıkları arkadaşı Müfit Can Saçıntı, “Herkesin hayatında çok sevdiği birkaç özel insan vardır. Benim hayatımdaki o özel insanlarda birisi de Rasim abiydi. 1994’teki Şaka programının yönetmenliği de Rasim abi sayesinde yapmışımdır. Beni ilk yönetmen yapan Rasim abidir benim için.” sözlerini Rasim Öztekin ile ilgili anlattığı bir anısıyla tamamladı.

"SONSUZ AŞK.. RASİM'İM" KİTABI HAKKINDA...

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Rasim Öztekin’in eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin; hastalıkta sağlıkta el ele geçen yirmi yıllık beraberliklerini ve aşklarını anlatan bir kitap yazdı. “Sonsuz Aşk... Rasim’im” isimli kitapta, ünlü oyuncunun film ve dizilerinin, kavuklu olduktan sonra yaşadıklarının perde arkasındaki hikayelerine de yer veriliyor. Anı-biyografi ve kişisel gelişim türündeki “Sonsuz Aşk... Rasim’im”, günümüzde sevgiyi arayan, aşka hasret herkesin ruhunu aydınlatacak bir kitap. Erkeklere güven duymakta sorun yaşayan bir genç kadının psikoloğuyla ve içsel konuşmalarıyla başlayan kitapta, ruhunu seveceği bir adamla yıllar sonra karşılaşmaları, aşkları, evlilik günleri anlatılıyor. Meditasyon, Fheng Shui, imajinasyon ve olumlu düşünce gücü gibi kişisel gelişim yöntemlerinin Rasim-Esra Öztekin çiftinin yaşamına aşkı, sağlığı ve bereketi nasıl getirdiğine tanık olup, geleceğe daha umutla bakabileceksiniz. Fobilerimiz, hastalıklar dahil her türlü sorunda aşkın; iyileşme enerjisini ve yaşama sevincini ortaya çıkaran mucizelerine tanık olacaksınız. Mutluluk dolu bir 20 yıl sonrasında sevdiği adamı aniden kaybeden Esra Kazancıbaşı Öztekin, yas sürecinin zorlu günlerinde “Kaybolan fiziksel bedendir. Ruhlar ölmez, Aşklar da bitmez” diyerek Sonsuz Aşk’larını anlatırken, sevdiğini kaybeden herkesin acılarına da ışık oluyor.

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi! ile ilgili etiketler Rasim Öztekin Esra Kazancıbaşı Öztekin
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Ankara'da meydana gelen patlama anı!

Ankara'da İçişleri Bakanlığı binası önünde saldırı hazırlığındaki iki terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlattı. O anlar kameralara yansıdı.