"PYD'ye 'terör örgütü' diyemeyenler mazbatalı teröristtir"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Mersin'de 1923 Projenin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'nde konuştu

Devlet Bahçeli, Afrin'deki PYD/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik olarak 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın yerinde ve son derece büyük anlam ve öneme sahip olduğunu vurguladı.

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan sonra başlayan Afrin Harekatı'nı Türkiye'nin meşru müdafaa hakkının icrası olarak değerlendiren Bahçeli, bu operasyonun hukuki, insani ve haklı olduğunu, bölgesel istikrarın korunmasını amaç edindiğini belirtti.

"OK YAYDAN ÇIKMIŞ, TÜRK'ÜN SABRI ARTIK TÜKENMİŞTİR"

Harekatta Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasının esas olduğunu anlatan Devlet Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"Zeytin Dalı Harekatı küresel zulmün terör örgütleri kanalıyla hayata geçirmeye çalıştığı kanlı hesaplara karşı Türkiye ve bölge ülkelerinin huzur ve istikrarını tesis etmek üzere planlanmış milli ve stratejik bir hamledir. Bundan kesinlikle geriye dönüş yoktur, olamayacaktır. Ok yaydan çıkmış, Türk'ün sabrı artık tükenmiştir. Yörüklerin ayranı kabarmıştır. Yalanlara karnımız toktur, oyalama girişimlerine artık tahammülümüz yoktur. Gün doğmuş, şafak sökmüş, siyah ve beyaz birbirinden ayrılmıştır. Kimin ne yapmak istediği, neyi hedeflediği bizim nazarımızda belli olmuştur. Felaket senaryoları güdenlere karşı kahraman Mehmetçiğimiz bir kez daha tarihi bir sorumluluk üstlenerek sefere çıkmıştır. Biliyor ve inanıyoruz ki sefer bizim, zafer Allah'ındır. Hedef ise Kızılelma'dır."

"Beklenen Türk yola çıkmış, terör yuvalarını, terörist barınaklarını, kanlı sığınak ve mühimmat depolarını teker teker imha etmiş, etmeye de devam etmektedir." diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

"Hainler saklandıkları deliklerde yok edilmektedir. Kurulan tuzaklar birer birer bozulmakta, yer altı terör tünelleri ateşe verilmektedir. Kahraman Mehmetlerimiz Hatay'da konuşlandığı sırada, Yörük çadırından çıkarak askerlerimizi duayla ziyaret eden, kurban kesip hepsini evladı gibi bağrına basan Yörük ana Türk milletinin eşsiz ferasetine tercümanlık yapmıştır. Bilinsin ki, istiklal ruhu Yörük analarının vicdanlarında mahfuzdur. Yeri gelmişken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözünü gururla hatırlar ve hatırlatırım. 'Arkadaşlar, Gidip Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.' Nitekim Mersin oldukça bize hiçbir hasım unsur diş geçiremez. Türk milleti yaşadıkça hiçbir müstevli varlığımıza gölge düşüremez. Yörükler'in pencerelerinden ışık yayıldığı müddetçe karşımıza hiçbir güç çıkamayacak, çıksa bile yenilip yutulmaya mahkum olacaktır."

"HAREKATIN ASIL GAYESİ SURİYE'DE HUZUR VE BARIŞ ORTAMININ SAĞLANMASIDIR"

Bahçeli, insanlık onur ve haysiyetinin Afrin'de yeniden layık olduğu seviyeye ulaşacağını, bunu Türkiye Cumhuriyeti'nin başaracağını bildirdi.

Teröristlerle beraber karanlık ve kanlı hesap yapanların da mutlaka bozguna uğrayacaklarını vurgulayan Bahçeli, dualar ve desteklerin sonuna kadar Mehmetçiklerle beraber olduğunu ifade etti.

Şimdiye kadar 900'e yakın teröristin etkisiz hale getirilmesinin, çok sayıda yerleşim birimi ve kırsal kesimin terör unsurlarından arındırılmasının harekatın başarısını her yönüyle ortaya koyduğunu vurgulayan Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Burseya ve Darmık Dağı başta olmak üzere, teröristlerden temizlenen alanlarda artık Türk bayrağı dalgalanmaktadır. Bu vesileyle tüm şehitlerimize, sınır ötesinden fırlatılan füzeler sonucunda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da şifa diliyorum. 16. güne giren Zeytin Dalı Harekatı'ndaki asıl gaye Suriye'de huzur ve barış ortamının sağlanması, Suriye topraklarının gerçek sahiplerine iadesidir. Afrin ile başlatılan sınır temizliğimiz mutlak suretle ve ilk etapta Menbiç olmak üzere, diğer alanları da kapsamalıdır ve inşallah da kapsayacaktır. Nerede bir terör unsuru varsa imha edilmeli, milli bekamıza yönelik tüm tehditler ortadan kaldırılmalıdır. Teröristler inlerine saklansalar da hendeklere girseler de fark etmeyecektir. Her nereye yuvalandılarsa orada başlarının ezilme zamanı gelmiştir. İster Fırat Nehri’nin doğusu olsun, isterse batısı; PKK/PYD nerde bulunursa bulunsun canidir, katildir, haindir, şiddetle cezalandırılmalıdır."

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

"Sefer bizim zafer Allah'ındır. Sınır ötesindeki hainlerin üstüne kahraman Türk askeri kızıl elma şuuruyla tank sürmektedir.

CHP TSK'nın sınır ötesi harekatını sulandırabilmek gayesi ile ÖSO'yu karalamaktadır bunların asıl rahatsızlığı PKK/PYD'li teröristlerin kapana kıstırılmasıdır. PKK/PYD yandaşlığı bunlar için ana siyaset konusu haline geldi.

Mehmetçiğe doğrudan söz söylemeye korkanlar ÖSO üzerinden saldırıyor.

ÖSO'ya "terörist" yakıştırması yapan CHP zihniyeti yakın zamanda PKK/PYD'nin terör örgütü olmadığını iddia ediyordu.

PYD'ye "terör örgütü" diyemeyenler mazbatalı teröristtir."

"PYD'ye 'terör örgütü' diyemeyenler mazbatalı teröristtir" ile ilgili etiketler bahçeli