Putin'den doğum günü hediyesi: "Navalni'yi yavaş yavaş zehirletti"

Rusya'da cezaevinde hayatını kaybeden muhalif lider Aleksey Navalni'in ölümüyle ilgili yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Rus basını, Navalni'nin Putin tarafından arkadaşına doğum günü "hediyesi" olarak yavaş yavaş zehirlettirildiğini öne sürdü. Navalni'nin ekibi, ölüm nedeninin henüz belirlenemediğini, cansız bedeninin nerede olduğunun bilinmediğini açıkladı.

Rusya'da cezaevinde hayatını kaybeden Aleksey Navalni'nin ölümünün ardındaki sır perdesi hala aralanmadı.

Navalni'nin ekibi, ölüm nedeninin henüz belirlenemediğini, üzerinden günler geçmesine rağmen soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Rus muhalif liderin sözcüsü Kira Yarmish, Navalni'nin annesinin ve avukatlarının morga gittiklerini, ancak içeriye girmelerine izin verilmediğini duyurdu.

Yarmish morgda yaşadıklarını anlatırken, "Avukatlarından biri kelimenin tam anlamıyla dışarı itildi" ifadelerini kullandı. Yarmish, yetkililerin Navalni'nin naaşının nerede olduğu sorusuna da cevap vermediğini söyledi.

Navalni'nin ekibi, Rus yetkililerin "yalan söylediğini" ve "zamana oynadığını" düşünüyor.

Kremlin karşıtı siyasetçinin ölümüyle ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

ZEHİRLİ DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

İngiliz Daily Mail gazetesi, Rus muhalif medya kuruluşu SOTA'ya dayandırdığı haberinde Navalni'nin ölümünün Vladimir Putin'in okul arkadaşı Aleksander Bastrykin'e "hediye" olduğunu yazdı.

İddiaya göre, uzun zamandır Rusya Soruşturma Komitesi'nin başkanlığını yapan Bastrykin, Putin'den Navalni'nin öldürülmesi için icazet istedi.

Putin ise Bastrykin'e doğum günü hediyesi olarak Navalni'nin yavaş yavaş zehirlenmesi emrini verdi.

Navalni'nin kalp rahatsızlığı nedeniyle 2023 yılı sona ermeden ölmesi planlanıyordu. Ancak ölüm 16 Şubat'ta gerçekleşti.

Bastrykin’in Navalni’ye karşı “kişisel bir kin” beslediği öne sürülüyor.

KREMLİN'DEN "ANİ ÖLÜM SENDORMU" AÇIKLAMASI

Kremlin'in açıklamlarına göre Rus muhalif lider Navalni, "ani ölüm sendromundan" kaynaklı hayatını kaybetti.

Kuzey Kutup Dairesi'ndeki bir cezaevinde tutulan Navalni, hayatını kaybetmeden önce çıktığı son duruşmada son derece sağlıklı görünüyordu.

Cezaevinden yapılan açıklamada ise Navalni'nin yürüyüşe çıktığı ve hücresine döndüğünde bir anda rahatsızlanarak öldüğü duyurulmuştu.

Navalni'nin ölümünün ardından başlayan anma törenleri de sürüyor. Rusya'da Navalni için Moskova ve St. Petersburg'daki bazı anıtlara çiçekler bırakan yüzlerce kişinin tutuklandığı belirtiliyor.

Putin'den doğum günü hediyesi: "Navalni'yi yavaş yavaş zehirletti" ile ilgili etiketler Putin Zehir Zehirlenme
GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.