Putin, Esad ile ilişki ve çalışmaları her düzeyde genişletiyor!

Rusya’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, Suriye’nin başkenti Şam'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya geldi. Rus heyeti, Putin'in 'Suriye ile işbirliğini güçlendirme ve her alanda ve her düzeyde çalışmayı genişletme' talimatlarına uygun olarak gerçekleştirilen görüşmelerde Esad'ın dışında birçok önemli isimle görüşmeler yapacak.

Rusya’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin’den Suriye’yi ziyaret ederek, başkent Şam'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya geldi.

Görüşmede ABD'nin Afganistan'dan çekilmesi sonrası bölgede yaşananlar ve terörle mücadele konularının yanı sıra iki ülke arasındaki ilişkileri ele aldığı ifade edildi.

RUSYA, ESAD İLE ÇALIŞMAYI HER DÜZEYDE GENİŞLETECEK

Lavrentyev ve Verşinin, ziyaretin Devlet Başkanı Putin'in işbirliğini güçlendirme ve Suriye ile her alanda ve her düzeyde çalışmayı genişletme talimatlarına uygun olarak gerçekleştirildiğini ifade ederek, Rusya’nın terörizmden etkilenen altyapının yeniden inşasına katkıda bulunmaya sürekli olarak hazır olduğunu yineledi.

ESAD'IN ARDINDAN BİRÇOK ÖNEMLİ İSİMLE GÖRÜŞECEKLER

Rus heyetinin Suriye'de 2 gün boyunca kalacağı ve Esad'ın ardından birçok önemli isimle görüşmeler yapacağı aktarıldı.

Putin, Esad ile ilişki ve çalışmaları her düzeyde genişletiyor! ile ilgili etiketler Rusya Esed Suriye Şam Putin terör Esad ziyaret görüşme ilişki çalışma
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...