Prof. Dr. Naci Görür'den 4,1'lik Şarköy depremi yorumu: Bu deprem uyarıcı

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi 6.25 km yakınlıkta meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki deprem çevredeki vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Prof. Dr. Naci Görür, depremin Marmara Fay zonunda ve muhtemelen Tekirdağ kolu ile ilişkili olduğuna dikkat çekerek, "Konumu gereği bu deprem uyarıcı" değerlendirmesinde bulundu.

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi açıklarında, saat 23.20 sıralarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre; deniz yüzeyinin 7 kilometre derinliğindeki deprem, Şarköy'de yaşayan vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

Yer Bilimci ve Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Şarköy'deki depremi değerlendirirken, konum gereği uyarıcı deprem olduğunu söyledi. Sosyal medyadan depremle ilgili görseller paylaşan Prof. Dr. Naci Görür, sarsıntının Marmara Fay zonunda ve muhtemelen Tekirdağ kolu ile ilişkili olduğuna dikkat çekti.

Prof. Dr. Naci Görür'den 4,1'lik Şarköy depremi yorumu: Bu deprem uyarıcı

Prof. Dr. Görür, "Arkadaşlar, biraz önce Tekirdağ-Güzelköy açıklarında 4,2’lik bir deprem meydana geldi. Deprem Marmara Fay zonunda ve Muhtemelen Tekirdağ kolu ile ilişkili. Bu kol üzerinde zaman zaman bu büyüklüğe varan depremlere gaz çıkışları da neden olabiliyor. Konumu gereği bu deprem uyarıcı." dedi.

Prof. Dr. Naci Görür'den 4,1'lik Şarköy depremi yorumu: Bu deprem uyarıcı - Resim : 2

 

 

 

 

Prof. Dr. Naci Görür'den 4,1'lik Şarköy depremi yorumu: Bu deprem uyarıcı ile ilgili etiketler Tekirdağ Şarköy deprem naci görür marmara depremi Marmara fay zonu
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.