İstanbul Müteahhit ve İş İnsanları Derneği (İMİDER) tarafından düzenlenen 'İstanbul'da Deprem ve Kentsel Dönüşüm' konulu panel Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Panele, Bilim Akademisi üyesi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, İBB KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ve İMİDER Başkanı İrfan Tutacak'ın yanı sıra dernek temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Prof. Dr. Naci Görür bir kez daha İstanbul depremi için uyardı: "Marmara Bölgesi çöker"
İstanbul Müteahhit ve İş İnsanları Derneği tarafından 'İstanbul'da Deprem ve Kentsel Dönüşüm' konulu panel yapıldı. Panelde konuşan Bilim Akademisi üyesi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, "Eğer deprem olur, Marmara bölgesinde depremin çarkları durursa, Marmara bölgesi çöker." ifadelerini kullandı.
![Prof. Dr. Naci Görür bir kez daha İstanbul depremi için uyardı: "Marmara Bölgesi çöker" - Sayfa 1](https://img.superhaber.com/storage/files/images/2024/05/21/1-p2ni.jpg)
![Prof. Dr. Naci Görür bir kez daha İstanbul depremi için uyardı: "Marmara Bölgesi çöker" - Sayfa 2](https://img.superhaber.com/storage/files/images/2024/05/21/2-cnek.jpg)
Panelde konuşan Prof. Dr. Naci Görür, "Bu ülkede depremler olmaya devam edecek. Dediğim gibi levha sınırı, levhayı yok edemezsin, durduramazsın. Levha sınırları aynen insanlardaki kalp atışı gibi bir olaydır. Yani nabız atışı gibi bir olaydır. Bir insanın nabzı durursa o insan ölür. İşte levha sınırlarında hareket durur, deprem biterse dünya da ölür. İşte gezegenlerin, gök cisimlerinin hiçbirinde bildiğimiz anlamda deprem yoktur.
![Prof. Dr. Naci Görür bir kez daha İstanbul depremi için uyardı: "Marmara Bölgesi çöker" - Sayfa 3](https://img.superhaber.com/storage/files/images/2024/05/21/3-ua27.jpg)
Deprem, yeryüzünün yaşamasını gösterir. Deprem sayesinde yeryüzünde bir döngü meydana gelir. Yani yaşam döngüsü meydana gelir" diye konuştu.
![Prof. Dr. Naci Görür bir kez daha İstanbul depremi için uyardı: "Marmara Bölgesi çöker" - Sayfa 4](https://img.superhaber.com/storage/files/images/2024/05/21/4-tfda.jpg)
“BELEDİYE BAŞKANI İŞLERİNİ Mİ GÖRSÜN? YOKSA KAÇAK GÖÇEK İŞLERİN PEŞİNE Mİ DÜŞSÜN?"
Toplum olarak herkesin üzerine çeşitli görevler düştüğünü anımsatan Görür, “Önce çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına batıralım. Biz, çoluk çocuğumuz depremde ölmek istemiyorsak, eğer bu ülkede çağdaş can güvenliğimizle, demokratik olarak mal varlığımızla, ekonomik özgürlüğümüzle, siyasi özgürlüğümüzle ebediyen yaşayacaksak, kendimizi değiştireceğiz kardeşim. Başka türlü olmaz. Belediye başkanı işlerini mi görsün? Yoksa kaçak göçek işlerin peşine mi düşsün? Buna siz karar verin" ifadelerini kullandı.