Prens Selman Ankara'ya geldi: Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi törenle karşıladı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, resmi ziyaret için Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selman'ı resmi törenle karşıladı. Beştepe'de yapılacak görüşmede iki ülke arasındaki iş birliği konuları ele alınacak.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, bugün Ankara'ya geldi. Selman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılandı.

Prens Selman Ankara'ya geldi: Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi törenle karşıladı

28 Nisan'da Cidde'deki görüşmelerle Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerinde yeni bir dönem başladı. Yaklaşık 2 aylık aradan sonra Riyad yönetiminden iade-i ziyaret gerçekleşiyor. Erdoğan ve Selman, önce Beştepe'de baş başa bir görüşme yapacak. Daha sonra ilgili bakan ve yetkililerin katılımıyla heyetler arası toplantıya geçilecek.

Prens Selman Ankara'ya geldi: Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi törenle karşıladı - Resim : 2

ÇEŞİTLİ ALANLARDAKİ İŞ BİRLİĞİ KONULARI GÖRÜŞÜLECEK

Görüşmelerde iki ülke ilişkileri tüm boyutlarıyla değerlendirilecek. Görüşmelerde ağırlıklı gündem ekonomi olacak. Ticaretten turizme sağlıktan savunma sanayiine kadar farklı alanlarda iş birliğinin artırılması için atılabilecek adımlar görüşülecek.

Prens Selman Ankara'ya geldi: Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi törenle karşıladı - Resim : 3

Bu çerçevede Türkiye ile Suudi Arabistan arasında çeşitli anlaşmaların imzalanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan-Prens Selman görüşmesinde bölgesel ve uluslararası gelişmeler de ele alınacak.

Prens Selman Ankara'ya geldi: Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi törenle karşıladı ile ilgili etiketler Prens Selman anakara resmi tören