Polis şiddetinin anbean görüntüleri ortaya çıktı! Ülke karıştı!

Bulgaristan’da geçtiğimiz yıl eski Başbakan Boyko Borisov ve Başsavcı İvan Geşev’e karşı gerçekleştirilen protestolar sırasında polisin göstericilere şiddet uyguladığı anlara ait güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıkması ülkeyi ayağa kaldırdı.

Bulgaristan’da geçtiğimiz yıl eski Başbakan Boyko Borisov ve Başsavcı İvan Geşev’e karşı halk protestolar düzenlemiş, ikilinin istifasını istemişti.

POLİS ŞİDDETİNİN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Protestoların üzerinden 1 yıl geçmesinin ardından polisin göstericilere şiddet uyguladığı anlara ait güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıktı.

Geçtiğimiz sene Temmuz ayından başkent Sofya’da kaydedilen görüntülerde, göstericilerin elleri ters kelepçeli olarak yere yatırılan göstericilerin polis tarafından defalarca tekmelendiği görüldü.

MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK

Polis şiddetine ait görüntülerin paylaşılmasının ardından Parlamento Başkanı İva Miteva, salı günü meclisin olağanüstü toplanacağını ve konuyu görüşeceklerini açıkladı.

Sosyalist Parti'den Avrupa Parlamentosu milletvekilleri ise, Bulgaristan’daki polis şiddeti konusunu Brüksel’e taşıyacaklarını ve ilgili komisyonlara şikayet başvurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Polis şiddetinin anbean görüntüleri ortaya çıktı! Ülke karıştı! ile ilgili etiketler Bulgaristan polis Şiddet Sofya protestocu

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.