Polis gazetecilerle semt pazarı bastı! FETÖ'cülere malzeme çıktı...

Aksaray merkezli 9 ilde ByLock kullanan FETÖ mensuplarına yönelik operasyon gerçekleştirildi. Gözaltı kararı çıkarılan 27 şüpheliye yönelik 27 adreste arama yapıldı. ByLock şüphelisi bir kadın ise semt pazarında sebze satarken yakalandı. Polisin gazetecilerle beraber pazar basıp, yaşlı kadını gözaltına alması, sosyal medyada FETÖ'cülere algı operasyonları için malzeme çıkardı

Aksaray merkezli 9 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında semt pazarına baskın düzenleyen polis, bir şüpheli kadını pazarda sebze satarken gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, operasyon, sabah erken saatlerde Aksaray merkezli olmak üzere İstanbul, Antalya, Kayseri, Kırıkkale, Ankara, Konya, Balıkesir ve Eskişehir illerinde gerçekleştirildi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY yapılanması kapsamında "ByLock" kullanıcısı olduğu tespit edilen 27 şüpheliye yönelik 27 ayrı adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 16 şüpheli gözaltına alınırken, bir şüpheli kadın semt pazarında sebze satarken yakalandı.

Şüpheliler Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek sorgulanmak üzere il emniyet müdürlüğüne götürüldü.

aksaray_baylock2

GAZETECİLERLE OPERASYON

Polisin gazetecilerle beraber semt pazarına baskın yapıp, yaşlı bir kadını gözaltına alması, sosyal medyada FETÖ'cülere algı operasyonları için malzeme verdi.

Twitter'da konuyla ilgili çok sayıda mesaj paylaşılarak, FETÖ'cüler aklanmaya çalışıldı.

İşte o mesajlardan bazıları;

Ekran_Resmi_2017-08-08_16.00.40

Ekran_Resmi_2017-08-08_15.59.55

Polis gazetecilerle semt pazarı bastı! FETÖ'cülere malzeme çıktı... ile ilgili etiketler ByLock FETÖ Aksaray