PKK/YPG'li teröristlerden bir hain saldırı daha! Sivilleri hedef aldılar

PKK/YPG'li teröristler Suriye'nin kuzeyinde bir hain saldırı daha gerçekleştirdi. Tel Rıfat'ta düzenlenen roketli saldırıda ilk belirlemelere göre 7 sivil yaralandı. Öte yandan roketlerin isabet etmesi sonucu sivillerin yaşadığı evlerde hasar meydana geldi.

Suriye'de, Tel Rıfat ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK'nın, Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan Afrin'e düzenlediği roketli saldırıda ilk belirlemelere göre 7 sivil yaralandı.

YPG/PKK'lı teröristler, Türkiye ile Rusya arasında 22 Ekim 2019'da varılan mutabakat gereği Tel Rıfat ilçesini boşaltmaları gerekirken bölgede varlığını sürdürerek Afrin ilçe merkezine saldırı düzenlemeye devam ediyor.

PKK/YPG'li teröristlerden bir hain saldırı daha! Sivilleri hedef aldılar

Teröristlerce Afrin kent merkezindeki Marate kavşağı ve Siyasiyye sokağına yapılan 7 roket saldırısında, ilk belirlemelere göre 7 sivil yaralandı.

Roketlerin, sivillerin evlerine isabet etmesi sonucu çevrede hasar meydana geldi.

Türkiye, Suriye Milli Ordusunun desteğiyle, 20 Ocak 2018'de Afrin ilçesini terör örgütü YPG/PKK'dan kurtarmak için Zeytin Dalı Harekatı'nı düzenlemiş, 18 Mart'ta da Afrin'i terörden arındırmıştı.

PKK/YPG'li teröristlerden bir hain saldırı daha! Sivilleri hedef aldılar ile ilgili etiketler Suriye Afrin Saldırı tel rıfat pkk/ypg sivil
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.