PKK'ya üst düzey darbe: Sözde Sincar komutanı Azad İzzeddin ve koruması öldürüldü!

Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da MİT tarafından SİHA'larla nokta operasyon düzenlendi. Terör örgütü PKK'nın sözde Sincar komutanı Azad İzzeddin ve koruması Enver Tolhildan öldürüldü.

MİT'e ait SİHA'larla biri Haseke'deki Tel Temr kasabasında ikisi de Sincar'da olmak üzere 3 araca nokta atışlarla vuruldu. 

Sincar'da imha edilen araçlardan birinin içerisinde, terör örgütü PKK'nın sözde Sincar sorumlusu Azad İzzeddin ile koruması Enver Tolhildan'ın bulunduğu öğrenildi.

SİHA OPERASONLARIYLA PKK KIMILDAYAMAZ HALE GELDİ

Özellikle son 6 aydır Sincar'a yönelik SİHA operasyonlarıyla kımıldayamaz hale gelen terör örgütü, güvenlik birimlerinin son nokta atışlarıyla birlikte iyice telaşa kapıldı.

PKK'ya üst düzey darbe: Sözde Sincar komutanı Azad İzzeddin ve koruması öldürüldü!

TERÖR ÖRGÜTÜNE SİHA DARBELERİ DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz ağustos ayında SİHA'lar Sincar'a yine bomba yağdırmış ve bir aracın içerisinde bulunan PKK/YBŞ sorumlusu Said Hasan ile 3 kişi imha edilmişti. Araçtan yaralı kurtularak kırsal bölgedeki köylerden birine sığınan Mazlum Roj kod adlı terörist, içinde bulunduğu bina ile birlikte havaya uçurulmuştu.

PKK'ya üst düzey darbe: Sözde Sincar komutanı Azad İzzeddin ve koruması öldürüldü! ile ilgili etiketler MİT Operasyon PKK