PKK'lıların izmaritleri atmama nedeni doğa aşkı değilmiş!

Cumhuriyet Gazetesi'nin 'yere izmarit bile atmıyorlar' dediği teröristlerin, izmaritleri neden yere atmadıkları telsiz konuşmalarında ortaya çıktı.

Şırnak'ta bir mağarada yaşayan PKK'lıların bugün yayınlanan telsiz konuşmalarında örgütle ilgili ilginç bir detay gün yüzüne çıktı.

İZMARİTLERİ TESPİT EDECEKLER DİYE KORKUYORUM

Mağaradaki terörist, diğer teröriste ne kadar zor durumda olduklarını, her an TSK tarafından yerlerinin tespit edilebileğini anlatırken arkadaşlar izmaritlerini her yere atıyorlar. Yakında bu izmaritleri tespit edecekler diye korkuyorum ifadelerini kullanıyor.

CUMHURİYET GAZETESİ ÇEVRE HASSASİYETİ DEMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl Cumhuriyet Gazetesi Kandil'e muhabir gönderip, PKK kamplarında röportaj yaptırmıştı. Röportajda yerlere izmarit bile atmıyorlar denilerek, terör örgütünün propagandası yapılmıştı. İzmarit konusu uzun süre medyada tartışılmış, gazetenin bu tavrı büyük tepki çekmişti.

Röportajı yapan muhabir şunları yazmıştı:

Bir iki küçük not: Kandil'de doğaya saygı önemli. Dağ taş demiyorlar, sigara izmaritlerini bile yerlere atmıyorlar. Eteklerde yaşayan köylülerin rastgele ağaç kesmesine izin vermiyorlar. Her yer tuvalet anlayışı yok, 'kurum'ların özel tuvalet alanları var. Komünal bir yaşam var.

Ancak telsiz kayıtları, PKK'lıların yere izmarit atmamalarının doğa hassasiyetinden değil, TSK'nın yerlerini tespit etmemesi için tedbir amacı taşıdığını ortaya koydu. KAYNAK:HABER7

PKK'lıların izmaritleri atmama nedeni doğa aşkı değilmiş! ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.