PKK elebaşı Duran Kalkan'dan kirli talimat: Erdoğan'ın 2023 ve 2071 planlarını bozalım

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla adeta bozguna uğrayan terör örgütü PKK'nın elebaşı Duran Kalkan'ın örgüt üyelerine verdiği kirli talimat ortaya çıktı. Kalkan'ın 'propaganda yapın' talimatını vererek "Erdoğan'ın 2023 ve 2071 planları var. Eğer mücadele etmezsek bunları gerçekleştirecek. Bunları bozalım" dediği öğrenildi.

Eli kanlı terör örgütü PKK'ya yönelik yurt içi ve yurt dışında başarılı operasyonlar devam ediyor. Irak'ın kuzeyinde geniş bir alan terör örgütü PKK'dan temizlenirken, Suriye'de de örgütün uzantısı PYD'ye darbe üstüne darbe indirildi.

DURAN KALKAN'DAN TALİMAT

Özellikle bölgede SİHA hareketliliğinin artmasıyla manevra kabiliyeti felç olan örgüt, geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin dört bir yanında çıkan yangınları üstlendiğini duyurmuştu.

'PROPAGANDA YAPIN'

Yenişafak'ın haberine göre, örgütün elebaşlarından Duran Kalkan da, yeni bir talimat vererek artık stratejilerini 'propaganda' yönüne çevirdiklerini ilan etti.

Suriye ve Irak'ta manevra kabiliyetini kaybeden örgütün sözde sorumlusu Kalkan, 'propaganda yapın' talimatını vererek "Erdoğan'ın 2023 ve 2071 planları var. Eğer mücadele etmezsek bunları gerçekleştirecek. Bunları bozalım" diye konuştu.

'ERDOĞAN HARİTA GÖSTERDİ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda ilan ettiği 'terörden arındırılmış bölge' haritasını hatırlatan elebaşı Kalkan, "Erdoğan'ın 2023 ve 2071 hedefleri var. BM'de gösterdiği haritayı herkes biliyor. Eğer mücadele etmezsek bunu yapacak. Nasıl mücadele edeceğiz propaganda yapacağız. Dost edineceksin, insanları etkileyeceksin. Bunu herkes böyle bilmeli" diye konuştu.

PKK elebaşı Duran Kalkan'dan kirli talimat: Erdoğan'ın 2023 ve 2071 planlarını bozalım ile ilgili etiketler PKK Cumhurbaşkanı Erdoğan terör duran kalkan terör örgütü
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.