Petrol fiyatlarında yükseliş sürüyor! 50 dolara 1 kaldı...

Stokların azalması ile birlikte tepki alımlarının yoğunlaşması petrol fiyatlarını yükseltti... Brent petrolün varili 49 dolar sınırına dayandı...

Brent petrolün varil fiyatı, haftanın ilk işlem gününde 48,86 dolardan işlem görüyor.

Brent petrolün varil fiyatı cuma günü 47,59 dolardan güne başlamış ve gün içinde 48,97 doları görmüştü. Bu sabah 49 doların hemen eşiğinde, 48,97 dolardan güne başlayan Brent petrolün varil fiyatı, saat 14.28 itibariyle 48,86 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas (WTI) türü ham petrolün varili ise 46,26 dolardan alıcı buldu.

PETROL STOK VERİLERİ ETKİLİ OLACAK


Uzmanlar, zayıf görünümün ardından stokların azalmasıyla birlikte tepki alımlarının ön plana çıktığını belirterek, petroldeki tepki alımlarının üretimin azalacağına yönelik beklentileri desteklediğini bildirdi. Hafta genelinde açıklanacak petrol stok verilerinin yine fiyatlamalar üzerinde etkili olabileceği vurgulanıyor.

Öte yandan geçen cuma açıklanan ABD sondaj kuyu sayısı haftalık bazda 758'den 756'ya geriledi. Böylece 24 haftanın ardından ABD'de petrol kuyusu sayısında ilk defa düşüş yaşandı.

İMALAT SANAYİ VERİLERİ BEKLENİYOR

Küresel piyasalarda bugün, Almanya haziran ayı imalat sanayi PMI, Avro Bölgesi haziran ayı imalat sanayi PMI, Avro Bölgesi mayıs ayı işsizlik, ABD haziran ayı imalat sanayi PMI, ABD haziran ayı ISM İmalat Endeksi ve ABD mayıs ayı inşaat harcamaları verileri izlenecek.

Uzmanlar, Brent petrolde teknik olarak 49,05 ile 49,40 dolar aralığının direnç bölgesi, 48,05 ile 47,30 dolar aralığının ise destek seviyesi olarak izlenebileceğini belirtiyor.

Petrol fiyatlarında yükseliş sürüyor! 50 dolara 1 kaldı... ile ilgili etiketler Petrol
GÜNÜN VİDEOSU

Yavuz Ağıralioğlu "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" diyen Öztrak'ı ti'ye aldı!

İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir canlı yayında muhalefeti ti'ye aldı. Faik Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor." sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" dedi.