Peşmerge ile PKK yine çatıştı!

Terör örgütü PKK ile Peşmerge arasında bir silahlı çatışma daha çıktı. Duhok bölgesinde çıkan çatışmada bir Peşmerge'nin hayatını kaybettiği, 3 PKK’lı teröristin de ağır yaralandığı iddia edildi.

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile terör örgütü PKK arasında uzun süredir devam eden gerginlik çatışmaya dönüştü. Geçen ay bölgesel Kürt yönetimine bağlı Peşmergeler ile terör örgütü PKK arasında çatışma yaşanmış ve 3 Peşmerge yaralanmıştı.

Dün akşam da terör örgütü PKK ile Peşmergeler arasında Irak’ın kuzeyindeki Duhok bölgesinde çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada bir Peşmerge hayatını kaybetti, 3 PKK’lının da ağır yaralandığı iddia edildi.

Peşmerge ile PKK yine çatıştı!
(PKK'nın öldürdüğü Peşmerge Teğmen Yardımcısı Abdurrahman Emin)

Rudaw’ın haberine göre, Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetiminin Başbakanı Mesrur Barzani, terör örgütü PKK’nın son dönemdeki saldırıları ile 3 Peşmerge’yi öldürdüğünü ifade etti. Süleymaniye’de geçen günlerde düzenlenen gösterilerle ilgili uyarılarda bulunan Barzani, “PKK, bu saldırıları, müdahale çabaları ve Kürdistan Bölgesi’ndeki barışçıl göstericilerin arasına karışarak bölgenin istikrarını tehdit ediyor” ifadelerini kullandı.

Başbakan Barzani, Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) yapılan yardımlardan, terör örgütü PKK’nın yararlanmasına izin verilmemesi gerektiğini de kaydetti.

İngiltere’nin Erbil Başkonsolosu James Thornton da bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “PKK tarafından öldürülen Peşmerge Cahid Abdulrahman Emin'in ailesine başsağlığı diliyorum. PKK, Irak Kürdistan Bölgesi’nde bulunmaması gereken bir terör örgütüdür” dedi.

Peşmerge ile PKK yine çatıştı! ile ilgili etiketler PKK Irak Çatışma Barzani Peşmerge
GÜNÜN VİDEOSU

Sahibinden kaçan kurbanlık hayvan çatıya çıktı! Çıktığı damdan düşen hayvan kameraya böyle yansıdı

Konya'nın Kadınhanı ilçesinde kurban kesimi için hazırlanan büyükbaş hayvan, sahibinin elinden kaçarak çatıya çıktı. Çıktığı damdan düşen hayvanın güçlükle yakalandığı anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.